Авторизація

» » » РосЗМІ: 50 тисяч судових рішень в РФ збігаються майже дослівно

РосЗМІ: 50 тисяч судових рішень в РФ збігаються майже дослівно

Дата-відділ і волонтери "Нової газети" проаналізували вироки районних судів в Росії за рік і знайшли 50 тисяч судових рішень, які збігаються майже дослівно. Про це йдеться в публікації "Нової газети". Відзначається, що оскільки будь-який злочин має риси типові та унікальні, то немає нічого дивного в тому, що для опису крадіжки, побоїв або вбивства судді використовують стандартні конструкції. При цьому журналісти підкреслюють, що весь текст одного судового рішення не може збігатися з іншим, якщо мова йде про різних людей і обставин.
Зокрема вказуэться, що "копіпаст" зустрічався в справі Олексія Навального, а самий показовий в обвинувальному висновку саратовського підприємця Сергія Белостропова, де в вирок потрапили 3575 з 3648 сторінок чужого обвинувального висновку. Повідомляється, що автори публікації проаналізували всі кримінальні вироки російських районних судів за 2017 і 2018 роки, доступні на сайтах судів в домені sudrf.ru. "Серед 780 тисяч судових актів знайшли 50 тисяч таких, які мають більше 80% збігів хоча б ще з одним рішенням. При цьому ми порівнювали тільки тексти судових актів, написаних одним і тим же суддею", - сказано в розслідуванні.
РосЗМІ: 50 тисяч судових рішень в РФ збігаються майже дослівно

Відзначається, що юридичної з точки зору в дослівному збігу вироків немає нічого незаконного і навіть якщо довести, що суддя скопіював текст з іншого рішення, а не випадково написав схожий, суддя залишається в своєму праві, якщо обставини справи дійсно щільно збігаються. При цьому журналісти підкреслюють, що для простих громадян важливо, щоб текст рішення не був скопійований.
РосЗМІ: 50 тисяч судових рішень в РФ збігаються майже дослівно

"Чому це важливо для нас - простих громадян? Коли слідчий або суддя починає копіювати тексти, у нього виникає гігантський спокуса ще більше спростити собі роботу: знехтувати якимись особливостями справи або підсудного заради того, щоб краще вкластися в шаблон", - йдеться в публікації. Автори додають, що менш індивідуальний вирок - завжди менш точний, а менш точний - завжди менш справедливий. За даними видання в 2016 році пленум Верховного суду РФ заборонив "списувати" вироки з обвинувальних висновків, але це не завадило суддям в РФ продовжувати копіювати судові рішення.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Июнь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930