Авторизація

» » » РФ вимагає від України дотримуватися договору, який сама порушила

РФ вимагає від України дотримуватися договору, який сама порушила

Міністерство закордонних справ Російської Федерації скерувало Міністерству закордонних справ України ноту з приводу припинення дії договору "про дружбу, співпрацю й партнерство". "Закликаємо Україну дотримуватися своїх двосторонніх та міжнародних зобов'язань не на словах, а на ділі", – заявило МЗС РФ. Російські дипломати зазначили, що "1 квітня 2019 року за ініціативою української сторони припиняється дія Договору про дружбу, співробітництво й партнерство між Російською Федерацією і Україною від 31 травня 1997 року". Україна звинуватила Росію в порушенні угоди, а президент Петро Порошенко пояснив, що з вини Москви вона давно стала "анахронізмом".
МЗС РФ заявляє, що Договір міг застаріти, але Москва завжди була готова обговорювати пропозиції щодо модернізації договірно-правової бази. Відомство Сергія Лаврова вказує, що в Договорі про дружбу сторони брали зобов'язання не укладати з іншими країнами договорів, спрямованих проти партнера, і не дозволяти використовувати свою територію на шкоду його безпеці – а Україна взяла курс на НАТО ледь не в 2004 році. "При цьому навіть не було задіяно передбачений договором 1997 року механізм консультацій із Москвою для обговорення даного питання", – обурюється МЗС РФ. Росіяни нагадують про ст. 12 про захист "етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності національних меншин" на своїй території, а також про зобов'язання "сприяти створенню рівних можливостей і умов для вивчення російської мови в Україні і української мови в Російській Федерації". За їхніми словами, "майданна влада протягом низки років веде цілеспрямований наступ на російську мову і права російськомовного населення України". Росіяни переконані, що закони про кінематографію, про гастрольну діяльність, про друковану продукцію антиукраїнського змісту, а також проект закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної" йдуть "у руслі політики тотальної українізації та утисків прав російськомовного населення України". Що ж до анексії, то МЗС РФ наполягає, що це Україна в розріз із договором "продовжує відмовляти народу Криму в праві вільно розпоряджатися своєю долею". При цьому Росія замовчує, що вона порушила територіальну цілісність України, захищену договором. "Наведеної інформації досить, щоб тверезо оцінити, хто і коли почав порушувати Великий договір", – вважають російські "дипломати". За їхнім твердженням, "майданна влада" порушує права власних громадян і намагається зруйнувати зв'язки між народами Росії й України під прикриттям боротьби з агресором. #Украина Все антинародные действия майданных властей, которые под прикрытием борьбы с «агрессором» нарушают права собственных граждан и пытаются разрушить традиционные многогранные связи между народами России и Украины, оставят о себе явно не добрую память https://t.co/ch7YOfdxqV pic.twitter.com/DA5uIOREf0 — МИД России 🇷🇺 (@MID_RF) 12 березня 2019 р.
Нагадаємо:
На початку 2014 року Росія під шумок зміни влади в Києві анексувала Крим і спровокувала сепаратистські настрої в Україні, розпочавши бойові дії на Донбасі.
У 2018 році Україна вирішила не продовжувати договір про дружбу з РФ, укладений на термін до 1 квітня 2019 року. Верховна Рада схвалила припинення дії цього договору 6 грудня.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Июнь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930