Авторизація

Caritas-Spes Kyiv

Сьогодні привідкриємо завісу про один дуже важливий проект. Вже за кілька місяців паліативне відділення в ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології ім. академіка О. М. Лук’янової НАМН України» (ПАГ) прийме своїх перших пацієнтів. Цьому передувала дуже кропітка праця і багато молитов.
Caritas-Spes Kyiv

Засновниця австрійського фонду “Маленькі серця/kleine hercen” Паскаль Вайє, разом з працівниками «Карітас-Спес Україна» та фондом святого Луки (Инициатива 31 Июня) відвідала центр для дітей з невиліковними хворобами. Завдяки співпраці цих фондів і залучення фінансових ресурсів, дві кімнати паліативного центру вже відремонтовані і чекають на встановлення медичного обладнання та меблів.

Щороку в Україні близько півмільйона людей потребують паліативної допомоги, з них близько 17 тисяч – діти. Сьогодні складається така ситуація, що якщо дитині ставлять смертельний діагноз і визнають дитину невиліковною, то її або відправляють додому, або зачиняють в реанімації, куди не мають доступу батьки і найрідніші. В такому разі, діти в останні хвилини життя залишаються сам на сам. Таким дітям і їх батькам не вистачає підтримки, як психологічної, лікарської так і волонтерської.

Наш проект - один із пілотних таких проектів в країні. Є великі сподівання, що паліативне відділення ІПАГу стане флагманом, джерелом розповсюдження інформації та навчання педіатрів щодо паліативної допомоги. Саме про це сьогодні відбулась зустріч з директором Інституту.

Директор ПАГ Антипкін Юрій Геннадійович розповів, що на сьогодні паліативна допомога - є неймовірно важливим проектом саме через те, що дає можливість для невиліковно хворих дітей, які потребують госпітального нагляду, останні дні свого життя прожити в гідних умовах. «Наше відділення бере дітей з найважчими патологіями. І завжди в нас була надія, що ми допоможемо, вилікуємо і випишемо цих дітей. Але з досвіду, ми побачили, що треба організувати допомогу дітям, яких вилікувати неможливо" - зауважив лікар, - "В наших головах не вкладається розуміння того, що є невиліковні хвороби. Тому що все таки психіка людини налаштована на те, що дитина має бути здорова. Але на жаль, є випадки, коли треба змиритись і забезпечити дитині гідний відхід і це теж дуже важлива місія. Не кожні лікарі здатні взяти на себе цей вантаж, і не в кожного є сила і відвага взяти дитину, опікуватись нею і знати що ця дитина відходить з цього життя. Навіть не кожна лікарня береться за паліатив.

Тому дякуємо вам, що допомогли втілити цей проект. Це велика підтримка для смертельно хворих дітей і їх нещасних родин» - розповів на зустрічі Юрій Геннадійович.

Паліативне відділення для дітей в «Інституті педіатрії, акушерства і гінекології ім. академіка О. М. Лук’янової НАМН України» (ПАГ), забезпечить 4-5 дітям можливість в час відходу перебувати під професійним наглядом лікарів і з батьківською підтримкою.

Дякуємо всім донорам і партнерам, які зробили цей проект можливим:
1. Фонд Г.Степіча, партнер "маленьких сердець" - профінансував ремонт і ліжка;
2. Мерк Фемілі Фундейшн, партнер "маленьких сердець" - профінансував мед.обладнання та прилади;
3. Барбара Хавель та професор док. Бернгард Шталлькамп, партнер "маленьких сердець"- гуманітарна допомога: надали мед.обладнання та прилади;
4. kleine herzen ( "маленькі серця") - керівник проекту;
5. Карітас-Спес - партнер "маленьких сердець" в Україні;
6. Фонд св. Луки (31 червня) - ініціатор проекту в Україні, відповідальний за реалізацію проекту.
Caritas-Spes Kyiv

P.S. На фото дівчинка з важкими патологіями кишкового тракту, яку ми відвідували в реанімаційному відділенні. Зараз лікарі борються за її життя, щоб стабілізувати її стан. Ця дівчинка має стати першою пацієнткою новоствореного паліативного відділення.


Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Ноябрь 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930