Авторизація

» » » ЦВК: Суд погодився, що агітаторам можна платити лише з виборчих фондів

ЦВК: Суд погодився, що агітаторам можна платити лише з виборчих фондів

Центральна виборча комісія заявляє, що Верховний суд підтвердив легітимність її рішення, в якому розмежовуються підкуп виборців і передвиборна агітація. Про це йдеться у коментарі прес-служби ЦВК щодо рішення Верховного суду. 4-5 березня Верховний суд виніс рішення у справах за позовами кандидатів на посаду президента Анатолія Гриценка й Віталія Купрія щодо правомірності постанови ЦВК "Про Роз’яснення щодо реалізації положень частини 6 статті 64 закону "Про вибори президента України" (№376). За даними Центрвиборчкому, суд проаналізував правову позицію сторін і всі заявлені документи – і дві колегії ВС встановили, що постанова ЦВК від 22 лютого ухвалена в межах її компетенції "з метою однакового застосування, забезпечення реалізації і захисту конституційних виборчих прав громадян під час виборчого процесу".
"У рішеннях зазначається, що прийняте комісією роз'яснення стосується питання відокремлення непрямого підкупу виборців у процесі передвиборної агітації від заборон та/або обмежень, установлених в законодавстві щодо проведення передвиборної агітації", – констатує ЦВК. "Підтверджено, що роз'яснення і рекомендації ЦВК можуть стосуватися інших осіб, окрім виборчих комісій чи комісій з референдуму, адже обов'язковість їх виконання, по своїй суті, означає необхідність їх врахування усіма без винятку особами при вирішенні питання щодо застосування законодавства про вибори і референдум, яке охоплюється відповідним роз'ясненням та/або рекомендацією", – додає комісія. Також, наголошує ЦВК, визнано законною вимогу щодо "неухильного здійснення фінансування проведення передвиборної агітації виключно через виборчі фонди". Це, в тому числі, "має стосуватися необхідності відшкодування витрат фізичних осіб, залучених до безпосереднього здійснення заходів передвиборної агітації на безоплатній основі, на телефонні послуги, проїзд, харчування, проживання та інші витрати в разі здійснення передвиборної агітації в іншому населеному пункті тощо". "Вказаними рішеннями доведено легітимність прийнятого Центральною виборчою комісією роз'яснення та його відповідність закону", – заявляє Центрвиборчком. "ЦВК не керується будь-якою політичною ідеологією. Наша діяльність чітко визначена законами України, а не домислами або фантазіями політиків і їхніх штабів", – наголошує відомство. Нагадаємо:
22 лютого ЦВК роз’яснила положення про проведення агітації і підкуп виборців. У постанові відзначається, що фізичним особам, залученим до агітації, можуть відшкодовувати витрати на телефонні послуги, проїзд, харчування, проживання тощо.
1 березня кандидат у президенти Анатолій Гриценко заявив, що Шостий апеляційний адміністративний суд визнав протиправною і недійсною постанову ЦВК про аспекти агітації.
У штабі Гриценка вважали, що ЦВК легалізувала підкуп виборців на догоду чинному президенту Петру Порошенку.
Однак Верховний суд скасував рішення Шостого апеляційного адмінсуду, задовольнивши апеляцію ЦВК. Цей суд визнав протиправним і недійсним лише 33 абзац роз'яснення комісії, за якими юрособа не платить податок, якщо агітатор працює без трудового договору.
ЦВК в апеляції вказувала, що "укладання неоплачуваних договорів не можна розглядати як підставу непрямого підкупу виборців".

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Апрель 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930