Авторизація

» » » Німеччина: гнучкий графік роботи призводить до збільшення понаднормових годин

Німеччина: гнучкий графік роботи призводить до збільшення понаднормових годин

Проведене у Німеччині дослідження показує, що гнучкий робочий графік і можливість працювати з дому призводять до збільшення кількості робочих годин.
Такі дані у вівторок представив німецький Фонд Ганса Бьоклера, повідомляє Deutsche Welle.
Гнучкі умови праці є важливим політичним питанням у Німеччині. Міністр праці Губертус Гайль з лівоцентристської Соціал-демократичної партії (СДПН) наполягає на праві на роботу з дому.
Як показало дослідження, гнучкі умови праці скорочують кількість вільного часу як у жінок, так і в чоловіків. З’ясувалось також, що чоловіки і жінки з дітьми по-різному використовують гнучкі умови праці.
Гнучкість робочого графіку призводить до більш помітного збільшення понаднормових годин роботи у чоловіків, ніж у жінок. Чоловіки працюють по чотири додаткових години на тиждень, а жінки майже по одній, в той час як при роботі з дому чоловіки працюють по шість додаткових годин, а жінки - одну.
Для жінок з дітьми гнучкість робочого графіку означає, що вони витрачають більше часу на догляд за дітьми: в цілому три додаткових години на тиждень для жінок, що працюють вдома, і 1,5 години для тих, у кого гнучкий графік роботи.
Водночас частково або повністю гнучкий графік роботи для татів призвів до зменшення часу, витраченого на догляд за дітьми.
"Гнучкість роботи допомагає зробити роботу і сім'ю більш сумісними, але вона може одночасно зміцнити класичний поділ ролей між чоловіками і жінками чи навіть зробити їх сильнішими", - каже автор дослідження Івонн Лотт.
Лотт сказала, що вона підтримує крок СДПН щодо встановлення права на роботу з дому, пропонуючи інші зміни в політиці, щоб допомогти татам більше займатися доглядом за дітьми і поліпшити загальні умови роботи.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Апрель 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930