Авторизація

» » » У Гриценка заявляють, що ЦВК узаконила скупку голосів виборців

У Гриценка заявляють, що ЦВК узаконила скупку голосів виборців

У штабі кандидата в президенти Анатолія Гриценка вважають, що Центральна виборча комісія своїм роз'ясненням про агітацію легалізувала підкуп виборців. Про це написав представник Гриценка в ЦВК Руслан Чорнолуцький у Facebook. "Постанова ЦВК №376 дозволила юридичним особам отримувати кошти з виборчого фонду кандидата і витрачати їх на оплату робіт або послуг агітаторів, нібито компенсуючи їм телефонні послуги, проїзд (включаючи перевезення багажу), харчування, проживання та інші витрати в разі здійснення заходів передвиборної агітації, що є прямим підкупом виборців", - нагадав Чорнолуцький. Крім того, додав представник Гриценка, постанова дозволяє юридичним особам залучати виборців до агітації без укладання з ними цивільно-правових угод або трудових договорів, а юридичні особи при цьому звільняються від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
"Таким чином, ЦВК, по-перше, у незаконний спосіб спробувала вивести у законну площину побудову схеми скупки голосів, які масштабно розгортаються владним кандидатом ("Пєтіна тисяча") по усій країні. А по-друге, ЦВК дозволила прямо порушувати трудове та податкове законодавство України, спонукаючи до кримінального злочину", - написав Чорнолуцький. За його словами, Гриценко вважає постанову ЦВК №376 незаконною і "вже оскаржує…в адміністративному суді". Нагадаємо:
22 лютого ЦВК роз’яснила положення про проведення агітації і підкуп виборців.
Згідно з документом ЦВК, залучення виборців до передвиборної агітації можливе лише на безоплатній основі.
При цьому, відзначалося, що за договором на організацію чи проведення агітації або розповсюдження агітматеріалів, фізичним особам, залученим до агітації, можуть відшкодовувати витрати на телефонні послуги, проїзд, харчування, проживання тощо.
Крім того, юридичні особи можуть надавати послуги з організації проведення передвиборної агітації в будь-яких формах, не заборонених Конституцією та законами, за рахунок коштів виборчих фондів кандидатів.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Апрель 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930