Авторизація

» » » У Софії Київській сьогодні відбудеться церемонія інтронізації предстоятеля ПЦУ Епіфанія

У Софії Київській сьогодні відбудеться церемонія інтронізації предстоятеля ПЦУ Епіфанія

У Софії Київській сьогодні відбудеться церемонія інтронізації предстоятеля ПЦУ Епіфанія
У Софії Київській сьогодні відбудеться церемонія інтронізації предстоятеля ПЦУ Епіфанія
Предстоятель єдиної Православної церкви України митрополит Київський і всієї України Епіфаній. Фото: Марків Михайло/УНІАН
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Церемонія інтронізації предстоятеля Православної церкви України Епіфанія відбудеться 3 лютого в Софійському соборі в Києві. Початок – о 9.00.
Церемонія збіглася в часі з днем народження очільника Єдиної помісної Української православної церкви. Епіфанію сьогодні виповнюється 40 років, – повідомляє Укрінформ.
Раніше архієпископ Чернігівський і Ніжинський ПЦУ Євстратій розповів, що УПЦ не ставила за мету запрошувати представників помісних церков, тому що вони повинні перш за все відповісти на ті мирні грамоти, які були надіслані митрополитом Епіфанієм після його обрання до предстоятелів помісних церков. І в низці помісних церков розпочата процедура розгляду цього питання.
Планується, що на церемонії буде офіційний представник Вселенського патріарха – митрополит Еммануїл Гальський, представники монастирів Святої гори Афон.
Очікується участь Президента Петра Порошенка.
Церемонія інтронізації предстоятеля Української православної церкви завершить усі процедури, які утверджують автокефалію УПЦ.
Як повідомляв Укрінформ, під час Об’єднавчого собору 15 грудня 2018 року предстоятелем Православної церкви України обрали митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія. 6 січня ц.р. він отримав Томос про автокефалію Православної церкви України з рук Вселенського патріарха Варфоломія.
Інтронізація – церемонія входження на престол та офіційний початок виконання обов’язків предстоятеля Церкви. Інтронізація проходить у формі публічного богослужіння, під час якого новообраного предстоятеля зводять на кафедру. Новообраний патріарх під час церемонії одягається в патріарший одяг, і йому вручається патріарший посох.
В історії України за останні десятиліття було декілька церемоній інтронізації.
В 1990 році відбулася інтронізація першого патріарха Української Автокефальної православної церкви Мстислава (в миру Степан Іванович Скрипник). Був племінником і ад’ютантом Петлюри.
На момент інтронізації Мстиславу було 90 років і самостійно пересуватися він не міг. Він призначив патріаршу раду і заснував патріаршу канцелярію. Ввів нову посаду керуючого справами УАПЦ. Управляв справами зі своєї американської резиденції, іноді приїздив в Україну. Помер у 1993 році.
Інтронізація нині Почесного патріарха Православної Церкви в Україні Філарета відбулася 22 жовтня 1995 року. На Всеукраїнському Помісному Соборі митрополита Філарета було обрано патріархом Київським і всієї Руси-України.
Цьому передували скликання у 1991 році Помісного Собору УПЦ, який одноголосно прийняв рішення про повну канонічну незалежність, тобто автокефалію Української Православної Церкви.
У 1992 році на архієрейському Соборі РПЦ 11-го червня 1992-го року, «за порушення клятви перед Хрестом та Євангелієм та за інші самочинні дії» митрополит Філарет був позбавлений всіх ступенів священства.
Однак Філарет не визнав за собою вини і не підкорився рішенню Собору, вважаючи його неканонічним і незаконним.
25 червня 1992 року відбувся Всеукраїнський Православний Собор, на якому відбулося об’єднання частини контрольованих Філаретом громад Української православної церкви і Української автокефальної православної церкви в «Українську православну церкву – Київський патріархат».
У 2011 році у Києві відбулася інтронізація нового глави Української греко-католицької церкви Святослава (Шевчука).
2014 рік – інтронізація Онуфрія – предстоятеля вже колишньої православної церкви Московського патріархату. Інтронізація відбулася на вулиці біля Успенського собору Києво-Печерської лаври.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Март 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031