Авторизація

» » » Українська Гельсінська спілка підтримує легалізацію коноплі в медичних цілях

Українська Гельсінська спілка підтримує легалізацію коноплі в медичних цілях

Українська Гельсінська спілка підтримує легалізацію коноплі в медичних цілях
Українська Гельсінська спілка підтримує легалізацію коноплі в медичних цілях
Коноплі. Фото: pixabay.com
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Українська Гельсінська спілка з прав людини підтримує петицію «Законодавчо врегулювати канабіс для науки і медицини – захистити конституційні права громадян», яка була офіційно зареєстрована на сайті ВР вчора 30 січня 2019.
Про це повідомляється на сайті спілки.
За інформацією Гельсінської спілки, сьогодні в Україні понад два мільйони громадян позбавлені доступу до ефективного лікування. Серед них: понад 20 000 дітей з фармрезістентніми формами епілепсії, сотні тисяч онкохворих, більш ніж сто тисяч паліативних пацієнтів, десятки тисяч ветеранів війни з посттравматичним стресовим розладом.
І всі вони страждають щодня від неможливості використання ефективних лікарських засобів.
«Ці тортури потрібно зупинити і для цього є реальна можливість – дати нашим співгромадянам доступ до ефективного лікування препаратами, якими користуються мільйони хворих в цивілізованих країнах. Ключовими складовими таких препаратів є фітоканабіноіди – активні компоненти, що містяться в коноплях», – йдеться у повідомленні.
При цьому використання лікарських засобів на основі конопель врегульовано законами Канади, США, Австрії, Бельгії, Чехії, Данії, Хорватії, Фінляндії, Франції, Німеччини, Ірландії, Італії, Люксембургу, Нідерландів, Португалії, Словаччини, Іспанії, Швеції, Швейцарії, Великобританії, Малайзії, Таїланді, Кореї, Польщі та інших. По всьому світу активно здійснюється реабілітація конопель, там ніколи (на відміну від України) не припинялася наукова робота по вивченню лікувальних властивостей цієї рослини. Як в Україні всі канабіноїди знаходяться в списку речовин, які не можуть бути використані в медицині і наукових дослідженнях. Чинним законодавством передбачено кримінальне переслідування вченим, за дослідження терапевтичної цінності канабіноїдів, і лікарям, які вирішуються полегшити стан хворих, а також пацієнтам – за реалізацію права людини на доступ до ефективного лікування.
Таким чином Гельсінська спілка вимагає законодавчо врегулювати доступ пацієнтів до препаратів з канабісу при лікуванні хронічного болю, епілепсії, анорексії, посттравматичного синдрому, захворювань імунної системи, артриту і ревматизму, астми, хвороби Альцгеймера, хвороби Паркінсона, хореї Гетінгтона, герпесу, виразок, втрати ваги при СНІДу, діабетичної нейропатії, різних форм склерозу і багатьох інших важких хвороб.
Пропонується шляхом внесення змін до законодавства:
забезпечити дотримання прав людини на доступ і використання ефективних лікарських засобів, в тому числі виготовлених на основі конопель;
створити належні умови для повноцінного застосування рослин у медичній і науковій діяльності, в тому числі з метою розробки, клінічних досліджень і державної реєстрації дієвих лікарських засобів або протоколів лікування, які передбачають використання продуктів з вмістом канабіноїдів;
врегулювати питання легального обороту (придбання, зберігання, переміщення) продуктів, що містять канабіноїди, в тому числі хворими особами, їх застосовують виключно у власних медичних цілях за призначенням лікаря і без мети збуту;
«Потрібно врегулювати законодавство, яке заперечує наукову істину. Вимагаємо полегшити страждання пацієнтів і захистити право громадян на гідне життя і доступ до сучасного та ефективного лікування», – кажуть правозахисники.
Нагадаємо, що глава Міністерства охорони здоров’я України Уляна Супрун висловилася на підтримку використання марихуани у медичних та наукових цілях.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Март 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031