Авторизація

» » » Японські вчені заявили про важливе відкриття в області сонячної енергетики

Японські вчені заявили про важливе відкриття в області сонячної енергетики

Японські вчені заявили про важливе відкриття в області сонячної енергетики
Фахівці Науково-технологічного інституту Окінави усунули фундаментальний недолік багатообіцяючою технологією, відомою як перовскитні сонячні елементи.
Команда підвищила стабільність і масштабованість системи, потенційно наближаючи вихід ПСЕ на ринок, – повідомляє newsyou з посиланням на sciencedaily.com.
Японські вчені заявили про важливе відкриття в області сонячної енергетики

Результати своєї роботи вона описала в журналі Advanced Functional Materials.
Сонячні батареї третього покоління ефективно перетворюють світло в електрику, а виробляти їх дешевше, ніж старими кремнієвими установками. ПСЕ, зокрема, привернули увагу вчених і промисловості за рахунок невисокої вартості і ККД. Добре зарекомендував себе в лабораторних дослідах, установки виявилися нестабільними і невідповідними для комерційного виробництва.
«Нам потрібні модулі, які служать мінімум 5-10 років. У ПСЕ зараз цей термін набагато коротший», – сказав доктор Лонгбін Цю, перший автор роботи, проведеної під керівництвом професора Ябінг Ци.
Проект підтверджує раніше отримані дані, що діоксид титану, частий компонент ПСЕ, руйнує пристрій, скорочуючи його термін служби. Вчені замінили матеріал діоксидом олова, більш сильним провідником без негативного впливу на структуру. Вони оптимізували метод нанесення сполуки, створивши стабільний, ефективний і масштабуючий пристрій.
В експериментах системи на основі діоксиду олова працювали в 3 рази довше, ніж титанові версії.
Матеріал виконує роль транспортного шару, який допомагає контролювати рух електронів і дірок в перовскиті. Діоксид титану в цьому випадку вступає в реакцію з останнім, руйнуючи пристрій. Двоокис олова здавався перспективною заміною, але, до цього дослідження, його не вдавалося успішно впровадити у великомасштабний пристрій.
Автори вирішили проблему за рахунок техніки осадження напиленням. Матеріал в цьому випадку бомбардується зарядженими частинками, розсіюючись по поверхні. Керуючи потужність і швидкість процесу, дослідники отримали гладкі шари однорідної товщини на великій площі.
Ефективність нового ПСЕ перевищила 20%. Вчені планують продовжити вдосконалювати технологію і сподіваються, що вона вийде на ринок в наступні кілька років.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Март 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031