Авторизація

» » » Вчені припустили, що вимирання тихоокеанських косаток може бути пов’язане з горбушею

Вчені припустили, що вимирання тихоокеанських косаток може бути пов’язане з горбушею

Вчені припустили, що вимирання тихоокеанських косаток може бути пов’язане з горбушею
Вчені припустили, що вимирання тихоокеанських косаток може бути пов’язане з горбушею
Косатка. Фото: pixabay.com
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Вимирання популяції косаток поблизу берегів Канади й США може бути пов’язане з приходом горбуші в ці води кожні два роки, вважають американські дослідники. В чому саме полягає цей зв’язок, наразі сказати важко: можливо, горбуша конкурує за ресурси з чавичею, якою харчуються косатки, або заважає останнім полювати.
Дослідження опубліковане в журналі Marine Ecology Progress Series, передає N+1 з посиланням на Associated Press.
Південна резидентна популяція косаток проживає в Тихому океані біля берегів Канади й США. Зараз вона під загрозою вимирання: у ній 75 особин. Серед причин зменшення чисельності популяції фахівці називають перевилов чавичі (основна їжа косаток), забруднення води та шум, створений морськими суднами.
Грег Раггерон з Natural Resources Consultants і його колеги вивчали дані про стан популяції косаток, зібрані Центром вивчення китів, і звернули увагу, що впродовж останніх 20 років у парні роки померло значно більше тварин, ніж у непарні. З 1998 по 2017 роки, коли чисельність Південної резидентної популяції скоротилася з 92 до 76 косаток, в парні роки померла 61 тварина, а в непарні – тільки 17. У непарні роки народилися живими 32 китеняти, а парні – вдвічі менше. У період з 1976 року по 1997 рік такої тенденції не було. У своїй статті вчені пов’язують цю закономірність із популяційною динамікою косаток з приходом в ці води горбуші, яка раз на два роки, якраз у непарні роки, повертається до узбережжя США і Канади в цьому районі. Чисельність горбуші завдяки природоохоронним зусиллям за два десятиліття істотно зросла, відзначають автори статті: у 1998 році вилов лососевих риб був обмежений для захисту їх популяцій, і тоді ж в цьому районі зросла чисельність зоопланктону, основної їжі горбуші.
Але як саме горбуша впливає на косаток, наразі не зрозуміло. Можливо, велика кількість горбуші у водах заважає ехолокації, зо допомогою якої косатки полюють на чавичу – тому наступного після приходу горбуші року помирає більше тварин. Крім того, горбуша, яку косатки майже не їдять, може конкурувати з чавичею, якій і так загрожує вимирання, за їжу. Нарешті, автори висувають і протилежну гіпотезу: можливо, горбуша, навпаки, допомагає косаткам полювати, підвищуючи їх виживання в непарні роки, але свідчень на користь цієї гіпотези поки немає.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Февраль 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728