Авторизація

» » » Знайдено спосіб підвищення врожайності глинистих ґрунтів

Знайдено спосіб підвищення врожайності глинистих ґрунтів

Знайдено спосіб підвищення врожайності глинистих ґрунтів Вчені університету Міссурі підвели підсумки багаторічного експерименту на полях Середнього Заходу США і запропонували спосіб підвищити врожайність глинистого грунту, змінивши співвідношення речовин в складі добрив.

Про це повідомив сайт Phys.org.

Дослідницьку групу очолив вчений кафедри рослинництва Університету Міссурі Ленс Конвей. Визначивши відмінності глинистих від інших типів грунтів, він зробив висновок, що проблема з браком корисних речовин, по суті, головна.

У структурі глинистого грунту щільний шар залягає під верхнім пухким шаром. Через це поле навіть з невеликим ухилом сильно розмивається. Глиняні шари затримують вологу. У весняні заморозки земля мерзне, а влітку швидко висихає і часто страждає від посухи. Ще однією негативною властивістю глинистого грунту є те, що він легко втрачає поживні речовини, зокрема, необхідний для правильного розвитку рослин азот. У вигляді газу він йде навесні, коли холодні і перезволожені ґрунти починають нагріватися.

Щоб вирішити проблему зниження втрат поживних речовин в глинистих ґрунтах, вчені почали заміряти кількість фосфору і калію, так як ці речовини, корисні для росту рослин, поводяться в глинистих ґрунтах по-різному в залежності від глибини верхнього шару грунту. У 2009 році Конвей з командою висадили на декількох ділянках полів кукурудзу і соєві боби на різну глибину нижче верхнього шару грунту. Попередньо дослідники перевірили склад грунтів і використовували добриво. Тестові ділянки знову перевірили і удобрили в 2015 році і потім в 2016 році.

Три тести показали, що глинисті грунти самі по собі багаті природним калієм. Навпаки, фосфору виявилося менше, особливо у верхніх шарах.

Для поліпшення врожайності Конвей з командою радить фермерам і виробникам застосовувати добриво з меншою кількістю калію, ніж рекомендується. Це особливо актуально там, де глиняний шар знаходиться вище до поверхні. Співвідношення фосфору в добриві при цьому краще підвищити - знову ж таки, порада підходить для грунтів, де глиняний шар знаходиться вище до поверхні, так як фосфор блокується кислотним складом глини.

Конвей рекомендує враховувати особливості кожного поля і поступово змінювати баланс складу добрив. Простіше буде тим фермерам, які мають техніку для вимірювання товщини шарів - вони можуть в точності слідувати висновкам американських експертів.

Читайте також: Знайдено спосіб читання закритих книжок

Вчені університету Міссурі планують масштабувати експеримент і провести нові польові дослідження на великих ділянках глинистих ґрунтів, щоб запропонувати підтверджене рішення.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Аватар користувача
я в шоке. Американцы пытаются повысить плодородие глинистого грунта!!!??? При всех его плохих агрофизических свойствах (они описаны в заметке).
И это вместо того, чтобы превратить глинистые грунты просто в плодородную почву. Способ превращения глинистого грунта в плодородную почву известен очень давно (Европа, Россия). Думаю, что он известен и американским фермерам.
Способ этот прост: внесение органики (либо навоз, либо сидераты), либо любое нетрадиционное органическое удобрение. И через лет 5 получите плодородную почву с хорошими агрофизическими показателями.
Цитувати         
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Июль 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031