Авторизація

» » » Фізики вирішили проблему космічної радіації при польоті людини на Марс

Фізики вирішили проблему космічної радіації при польоті людини на Марс

Фізики вирішили проблему космічної радіації при польоті людини на Марс Австралійські фізики створили наночастинки, що вибірково відображають або пропускають ультрафіолет і інші види випромінювання, потенційно небезпечні для життя людини при знаходженні у відкритому космосі, йдеться в статті, опублікованій в журналі Advanced Functional Materials.

"Наші наночастинки можна пристосувати і для інших цілей і роботи з іншими типами випромінювання. Наприклад, їх можна використовувати для створення скла для ванних кімнат, здатного перетворюватися в дзеркало за бажанням людини, або вікон, які пропускають мало або багато світла в різний час доби або різні пори року ", - розповідає Андрій Мірошниченко з Національного університету Австралії в Канберрі.

Вважається, що високий рівень космічної радіації є однією з основних проблем, які виникнуть при польоті людини на Марс. Поки неможливо передбачити, як космічні промені і інші форми випромінювання можуть вплинути на здоров'я космонавтів або астронавтів, проте адекватний захист від усіх можливих ефектів потребує великих витрат енергії або палива.

На поточний момент вчені планують вирішити цю проблему двома шляхами - нарощуючи товщину обшивки кораблів і скафандрів, і використовуючи надпровідники для підтримки потужних магнітних полів, які б відштовхували заряджені частинки і не дозволяли їм проникнути всередину. Подібні системи добре справляються із захистом від важких, але повільних частинок, але при цьому не перешкоджають руху ультрафіолету і теплового випромінювання, здатних пошкодити ДНК і інші молекули в клітинах людини, і напівпровідникові чіпи всередині самих кораблів.

Вчені знайшли спосіб захистити потенційних марсонавтів, супутники і космічні кораблі від подібних променів, створивши незвичайні наночастинки, здатні вибірково пропускати світло в залежності від того, наскільки сильно вони нагріті.

Вони являють собою невеликі шматочки кремнію, схожі на мікроскопічні зерна злаків розміром в декілька десятків нанометрів.

Експериментуючи з такими частками, вчені виявили, що якщо їх скласти в певний візерунок, їх оптичні властивості змінюються таким чином, що вони починають або пропускати ультрафіолетове випромінювання, ІЧ-промені і видиме світло, або ж відбивати їх.

Читайте також: NASA скоротить фінансування МКС заради польоту людини на Марс

Найменші зміни в розмірах наночастинок або їх положенні, як зазначають фізики, різко змінюють їх оптичні властивості, завдяки чому навіть найменше їх нагрівання буде змушувати їх або відображати, або пропускати через себе ці промені. Температури в космосі можуть змінюватися дуже сильно в залежності від освітленості Сонцем, і цю властивість наночастинок можна використовувати для захисту супутників не тільки від космічних променів, але і від перегріву, а астронавтів - від переохолодження.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Август 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031