Авторизація

» » » Інженери знайшли нового кандидата в високотемпературні надпровідники

Інженери знайшли нового кандидата в високотемпературні надпровідники

Інженери знайшли нового кандидата в високотемпературні надпровідники Американські та іспанські інженери знайшли з'єднання оксиду нікелю, яке, за їхніми розрахунками, потенційно може зберігати властивості надпровідника при високих температурах. З дослідженням можна ознайомитися в журналі Nature Physics.

Надпровідники - матеріали, здатні при певній температурі проводити електричний струм практично без втрат (з нульовим опором), - були відомі з початку XX століття, але це були низькотемпературні надпровідники, що вимагають охолодження до декількох десятків кельвінів, що сильно обмежує їх практичне застосування. Пізніше вчені виявили, що деякі сполуки оксидів міді набувають властивостей надпровідності при більш високих температурах, але, що саме відрізняє ці речовини від інших, залишається невідомим.

У своїй роботу автори статті розглядали оксиди нікелю, кристали яких схожі з кристалами оксидів міді. Багато з них не є надпровідниками, а деякі - навіть металами, але дослідникам вдалося створити з'єднання, що складається з трьох шарів оксиду нікелю, розділених шарами оксиду празеодима.

За словами керівника роботи, заступника директора відділення наук про матеріали Аргонської національної лабораторії Джона Мітчелла, знайдене його групою з'єднання не є надпровідників, але потенційно може ним стати, потрібно лише підібрати потрібну концентрацію електронів.

Читайте також: Інженери NASA спроектували «бетмобіль» для освоєння Марса (ВІДЕО)

Поки вчені не впевнені, що їм вдасться створити такий матеріал, зараз у них є лише окремі кристали розміром в кілька міліметрів. За допомогою рентгенівської абсорбційної спектроскопії автори роботи підтвердили, що електронна конфігурація цих кристалів схожа з будовою оксидів міді.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Июль 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031