Авторизація

» » » Шум човнів змусив риб ігнорувати потомство

Шум човнів змусив риб ігнорувати потомство

Шум човнів змусив риб ігнорувати потомствоМіжнародна група вчених виявила, що антропогенні шуми можуть негативно впливати на батьківське поводження і підвищувати смертність риб.

Шумове забруднення може негативно впливати на екосистеми, включаючи ссавців, птахів, риб і безхребетних. Наприклад, антропогенний шум здатний зменшувати час гніздування великої синиці (Parus major), а чорношапочний гаєчку (Poecile atricapillus) робити менш сприйнятливою до сигналів небезпеки. Однак зазвичай подібні ефекти розглядаються в короткостроковій перспективі. За однією з гіпотез, тривалий вплив шуму дозволяє тваринам адаптуватися. На користь цього припущення говорить, зокрема, досвід бахромчатогубих листоносов (Trachops cirrhosus). Симуляція показала, що ці рукокрилі, ймовірно, можуть пристосуватися до полювання в міських умовах.

У новій роботі фахівці з Брістольського університету, Колорадського університету в Боулдері і інших установ вивчили вплив багаторазового шумового забруднення на колючих Хромис (Acanthochromis polyacanthus). Ці риби поширені в західній частині Тихого океану і вважають за краще жити в коралових рифах на глибині від чотирьох до 20 метрів. Основним джерелом шуму в таких районах виступають човни. Критеріями негативних змін служили три типи батьківської поведінки самців: захист потомства від хижаків; годування; і забезпечення слизом, багатою білками, імуноглобулінами і мікроорганізмами. Також автори оцінили виживання молоді.

Експеримент проводився з жовтня по грудень на базі дослідницької станції Lizard Island в Австралії. На першому етапі 38 гнізд A. polyacanthus розділили на дві групи. Протягом 12 днів в районі проживання експериментальної групи за допомогою підводних динаміків шість разів на годину відтворювали один з чотирьох варіантів 60-секундних аудіозаписів шуму моторного човна; контрольній групі риб включали звуки природи. Шумовий вплив чинили з 6 до 18 годин. Поведінка самців фіксувалося в рамках спостережень щодня, при цьому додатково вчені виміряли тіло молоді на початку і в кінці роботи. Виживання аналізували за наявністю в гнізді живого потомства до закінчення дослідження.

Результати показали, що вплив шуму мотора незалежно від часу експозиції в середньому вдвічі збільшило кількість оборонних дій (цікаво, що це не було пов'язано з ростом числа нападів з боку хижаків).

Також в порівнянні з самцями з контрольної групи постраждалі на 25 процентних пунктів менше часу приділяли годівлі молоді. Причому цей показник негативно корелював з захисним поведінкою. В умовах шумового забруднення потомство риб приблизно в три рази рідше споживало слиз. До закінчення роботи шість гнізд з експериментальної групи повністю спорожніли, тоді як звуки природи не позначилися на популяціях. Розміри тіла вижила молоді не відрізнялися.

Читати також: Поліцейський в Одесі примусив затриманого взяти кредит на хабар

За словами авторів, всупереч гіпотезі сенсибілізації, експеримент не виявив ознак адаптації A. polyacanthus до шумового забруднення. Робота вперше дозволила оцінити вплив антропогенного шуму на виживання диких тварин.

Крім шумового негативний вплив на екосистеми надає світлове забруднення. Раніше вчені з'ясували, що зелене світло здатний відволікати летючих мишей від міграції.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Сентябрь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930