Авторизація

» » » Голодні пацюки перешкодили відтворюваності експериментів

Голодні пацюки перешкодили відтворюваності експериментів

Голодні пацюки перешкодили відтворюваності експериментівВідтворюваність результатів дослідження - одна з основ наукового знання. Це поняття має на увазі: якщо група вчених проводить експеримент, то інша група може його повторити, використовуючи авторський опис методики досвіду, і отримати схожий результат. На відтворюваність експериментів впливає безліч факторів: особливості роботи програмного забезпечення, можливість помилкових кореляцій і навіть підлогу експериментаторів. Останній фактор, як виявилося, впливає на реакції лабораторних мишей.

Найгостріше проблема відтворюваності результатів варто в медицині і психології. У 2015 році вчені спробували відтворити 100 різних психологічних експериментів, результати яких опублікували провідні наукові журнали. З різним ступенем близькості вдалося відтворити тільки 39 робіт з 100.

Розв'язати загадку декількох невідтворених експериментів взялася група вчених під керівництвом психолога Леслі Кей із Чиказького університету. Вчені працювали з описами експериментів, в яких щури повинні були розрізняти два види запаху. У першому випадку щур, відчувши запах банана, подав сигнал і отримувала винагороду, а відчувши, наприклад, брудні шкарпетки, залишалася нерухомою. У другій серії експериментів щур міг подавати сигнали двох типів - для кожного запаху свій, і отримувала винагороду в обох випадках.

Незважаючи на те, що предмет дослідження залишався незмінним, групи близько 15 років приходили до різних висновків. Група, яка проводила перший експеримент, вважала: щури уважно обнюхують зразок і послідовно аналізують зміни в запаху. Друга група заявляла, що пацюки швидко вдихають запах і тікають, аналізуючи інформацію на ходу.

Читати також: Відкрито незвичайну властивість масажу

Група Леслі Кей використовувала дев'ять пар запахів в обох типах експериментів. Відтворити результати кожного з експериментів вдалося - щури вели себе так само, як було описано. Однак, провівши експерименти, вчені виявили суттєву різницю в дизайні попередніх дослідів. Завдання для щурів були максимально стандартизовані, але на результати вплинули типи винагороди, невелика різниця в методиці навчання щурів і відчуття голоду у тварин. Уважно відстеживши різницю і провівши обидва експерименту без відмінностей, група Кей отримала відтворювані результати.

За словами вчених, їх дослідження показує, наскільки важливо використовувати різні шляхи дослідження перед тим, як зробити остаточний висновок.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Апрель 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930