Авторизація

» » » Тканини пухлин з архівів ще допоможуть у пошуках ліків від раку

Тканини пухлин з архівів ще допоможуть у пошуках ліків від раку

Тканини пухлин з архівів ще допоможуть у пошуках ліків від раку Британські генетики секвенували ДНК трьох дітей, взяті із зразків ракових тканин. Зразки зберігалися в архівах Дитячої лікарні Грейт Ормонд Стріт майже сто років. Як сподіваються автори дослідження, опублікованого в журналі The Lancet Oncology, вивчення цього генетичного матеріалу виявиться корисним сучасним лікарям.

Вивчені тканини допомагають вирішувати нагальну проблему - дуже мало зразків рідкісних форм раку доступні для секвенування. Це ускладнює лікування пацієнтів з такими формами, адже проведення повноцінних клінічних випробувань препарату неможливо. Збільшити кількість матеріалів для аналізу вчені вирішили за допомогою архівів Дитячої лікарні, в яких зберігаються зразки і записи про пацієнтів за 165 років.

Хоча вченим вдається секвенувати геноми людей, що жили сотні і тисячі років тому, для вивчення раку потрібні добре збережені зразки, щоб в них можна було відзначити окремі мутації, що призводять до розвитку пухлини.

Читайте також: Вчені з'ясували причину невиліковності деяких ракових пухлин

У зразках вчені секвенували по 366 генів. У всіх трьох вони знайшли пов'язані з розвитком раку мутації. Геноми дорослих людей з онкологічними захворюваннями часто мають безліч мутацій, тому дослідники звертаються в першу чергу до генетичного матеріалу пацієнтів-дітей, сподіваючись швидше знайти «мішень» для нових способів лікування.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Июль 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031