Авторизація

» » » Половина льодовиків в горах США була знищена глобальним потеплінням

Половина льодовиків в горах США була знищена глобальним потеплінням

Половина льодовиків в горах США була знищена глобальним потепліннямПлоща льодовиків в Скелястих горах США на території штату Монтана зменшилася майже в два рази за останні 50 років під дією глобального потепління, заявляють вчені з Геологічної служби США.

"Скорочення в площі льоду на всій території гірських національних парків може радикально змінити життя водних екосистем в них, так як обсяги води, її температура і час настання паводків може різко змінитися найближчим часом. Звичайно, не скрізь ситуація така критична, як у Монтані, але вона просто ілюструє загальний тренд, який характерний для всієї території США і всієї планети в цілому ", - заявив Ендрю Фонтейн з університету Портленда (США).

В останні роки кліматологи активно обговорюють те, як екосистеми Землі будуть реагувати на подальше зростання середньорічних температур, пов'язаний з викидами парникових газів в атмосферу і збільшенням концентрації СО2 до рекордно високих значень за останній мільйон років.

Навіть невеликі зміни в температурах літа і зими, як показують останні спостереження, можуть привести до радикальних перебудов екосистем і більш серйозних кліматичних наслідків. Наприклад, кілька років тому екологи з'ясували, що глобальне потепління спровокувало навалу жуків-короїдів на ліси Канади, що викосило великі ділянки цих лісів і ще більше підняло температури за рахунок того, що ліси перестали охолоджувати місцевість.

Фонтейн і його колеги вивчали масштаби змін, які відбулися в найбільш вразливому для глобального потепління куточку Землі - в гірських льодовиках в помірному кліматичному поясі. Для цього вчені зібрали супутникові і аерознімки 39 найбільших гірських льодовиків, розташованих на території штату Монтана, і вивчили те, як їх площа змінювалася з 1966 року по сьогоднішній день.

Крім цього, вчені зробили кілька експедицій в національні парки, де знаходяться ці льодові масиви, і сфотографували їх з тих же точок, де були зроблені фотографії цих льодовиків в 1960-1970 роки, коли глобальне потепління тільки почало набирати свій хід.

Читати також: Очікується розтавання льодовиків

Всі ці фотографії і дані намалювали невтішну картину - в середньому, площа льодовиків в горах Монтани скоротилася на 40%, фактично зменшившись в два рази, а в деяких випадках льодові масиви скоротилися на 85% і майже повністю зникли. Як зазначає Фонтейн, багато запасів гірських льодів формально втратили право називатися "льодовиками", так як їх площа стала менше, ніж 0,1 квадратних кілометра.

Як вважають вчені, скорочення в площі цих льодів є наочною демонстрацією того, що глобальне потепління існує і що його наслідки можна побачити вже зараз. Подальші спостереження за долею цих льодовиків, за словами представників Геологічної служби США, допоможуть нам зрозуміти, наскільки серйозними вони будуть.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Июль 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031