Авторизація

» » » Вчені показали, як астероїд міг породити життя на Землі

Вчені показали, як астероїд міг породити життя на Землі

Вчені показали, як астероїд міг породити життя на Землі На найголовніше і інтригуюче питання - як на Землі з'явилося життя - у науки досі немає відповіді. Наукове співтовариство давно розкололося на два табори. Одні доводять, що життя виникала на самій Землі, інші - що воно занесене з космосу. Кожен пропонує свої теорії, але виграє той, хто пред'явить переконливий експеримент. По суті, зуміє в колбі отримати якщо не життя, то умови для його виникнення.

І такі спроби періодично робляться. Найзнаменитіший дослід був поставлений ще в 1952 році американцями Стенлі Міллером і Гарольдом Юрі. Вони відтворили атмосферу ранньої Землі, яка, як вони вважали, була сумішшю з метану, аміаку і водню. Це асорті бомбардували електричними розрядами, які імітували земні блискавки. І через тиждень в суміші з'явилося п'ять амінокислот, з яких будуються білки. А пізніше у такий спосіб вдалося отримати більше 20 амінокислот. Здавалося б, експеримент розкрив таємницю виникнення життя, однак більшість вчених він не переконав. Скептики сумнівалися, що склад атмосфери 3-4 мільярди років був саме такий, з такими ж концентраціями компонентів.

І ось зараз група чеських і французьких вчених вирішила повторити експеримент американців, але в іншому варіанті. У моделі атмосфери древньої Землі вони замінили метан на чадний газ і прибрали водень. Крім звичайних електричних розрядів через цю "атмосферу" пропускали потужні лазерні імпульси. Вони повинні імітувати освіту плазми від удару по Землі великих астероїдів і комет. Результат перевершив всі очікування. Вченим вдалося отримати всі чотири підстави нуклеїнових кислот РНК, які беруть участь в реалізації генетичної інформації. Але найголовніше, вони показали, як таке взагалі могло статися мільярди років тому, виявити ланцюжок хімічних перетворень. Схема приблизно така. Землю атакувала безліч великих астероїдів, виникала плазма, яка могла утворити в атмосфері речовину формамід. І вже з неї за певних умов виходять підстави РНК - аденін, гуанін, цитозин або урацил. За словами авторів експерименту, він показав принципову можливість утворення основних елементів РНК в атмосфері древньої Землі. Тобто спосіб зародження життя на нашій планеті.

Але чи поставлена ​​крапка в давній суперечці? Нагадаємо, що кілька років тому російські та італійські вчені в іншому експерименті показали, що життя могло бути занесене до нас з космосу. І найцікавіше, що теж працювали з формамідом і теж створили умови для виникнення РНК.

- Ми проводили досліди з формамідом, який у величезних кількостях присутній в космосі, - розповідав тоді кореспонденту "РГ" член-кореспондент РАН Євген Красавін з Об'єднаного інституту ядерних досліджень в Дубні. - формамід опромінювали іонізуючою радіацією, якою пронизаний космос. А каталізатором реакції стало речовина, взята з упалих на Землю метеоритів. В результаті утворилися з'єднання, які необхідні для виникнення структури РНК.

Читайте також: До Землі наближається астероїд

Суперечки про те, як на Землі з'явилося життя, розпалюються з новою силою. Виходить, що Земля не є унікальним об'єктом для виникнення життя, вона може зародитися в будь-яких куточках Всесвіту. Це серйозний аргумент для прихильників теорії панспермії, яка стверджує, що життя занесене на Землю з космосу. Таким чином, суперечки, як на Землі з'явилося життя, найближчим часом не вщухнуть, адже кожна сторона отримала свої вагомі аргументи.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Аватар користувача
  • Alex
  • 10-05-2017, 06:53
"Нуклеиновые основания" пeрeкладаються як "основи", а нe "підстави". =)
Цитувати         
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Апрель 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930