
Вчені з Інституту морських досліджень затоки Монтерей вивчили поведінку аппендикулярій, невеликих покривників. Виявилося, що за швидкістю, з якою вони очищають воду, вони перевершують всіх інших морських тварин. Про свою роботу біологи розповіли в журналі Science Advances.
Аппендикулярії грають важливу роль в перенесенні вуглекислого газу від поверхні води в глибину. Вони будують схожі на бульбашки «будиночки», за допомогою яких фільтрують частинки їжі. Коли отвори «будиночка» засмічуються, тварина залишає його і будує новий, а «будиночок» з частинками органіки тоне. Таким чином вуглець з атмосфери виявляється на мільйони років похованим під товщею води.
І самі тварини, і їх «будиночки» (які в багато разів більше аппендікулярій) дуже тендітні, тому вивчати їх в лабораторних умовах складно. Так що автори роботи проводили дослідження в природному для аппендикулярій середовищі. Вони використовували анемометр із зображень частинок - метод, застосовуваний для оцінки швидкості руху рідини. Виявилося, що тварина відфільтровує, тобто пропускає через «будиночок», до 76 літрів води на годину. Ця швидкість в чотири рази перевищує попередній рекорд, що належить іншим Покривникам, сальпам.
Читайте також: Без води на Донбасі залишилися кілька міст і селищЗа підрахунками авторів дослідження, у весняні місяці, коли аппендикулярії найбільш численні, вони можуть відфільтрувати всю воду затоки Монтерей на глибині від 100 до 300 метрів за 13 днів.
Долучайтесь до нас у Facebook