
Два фізика з Ексетерського університету запропонували ще одне застосування графена - в якості заміни мембрани в відеоапаратури. Результати дослідження опубліковані в журналі Scientific Reports.
Традиційні динаміки мають пружину або мембрану, які своїм рухом створюють коливання повітря. Цей принцип застосовується вже понад століття. Автори дослідження пропонують пристрій, в якому немає рухомих частин. Шар графену товщиною в один атом швидко нагрівається і остигає, передає ці зміни температури навколишнього повітря, що створює звукові хвилі. Хоча ідея використання перепадів температури не нова, автори роботи показали, що цей процес дозволяє виробляти звук різної висоти, посилювати його і налаштовувати.
«Термоакустиці часто не надають значення, так як ці процеси вважаються неефективними і тому не мають практичного застосування. Замість цього ми зацікавилися тим, як виходить звук і виявили, що контролюючи силу електричного струму, що проходить через графен, ми могли б не тільки генерувати звук, але і змінювати його гучність і посилювати окремі частоти. Таке посилення і контроль відкривають перспективи практичного застосування, які ми поки не можемо передбачити », - розповів один з авторів роботи, викладач Ексетерського університету Девід Хорселл.
Читати також: Штучну шкіру навчать генерувати енергіюНа даний момент чіп розміром з невелику монету вміщує динамік, підсилювач та графічний еквалайзер. Так як графен майже прозорий, така технологія дозволить, наприклад, створювати екрани для мобільних пристроїв, які передають зображення і звук одночасно. Також її можна буде застосовувати в медичних приладах, які отримують зображення за допомогою ультразвуку.
Долучайтесь до нас у Facebook