
Дослідники з Єльського університету знайшли спосіб боротися з порочною пристрастю до солодкого. Правда, поки тільки у мушок-дрозофілів, але наступна черга Homo sapiens.
Зазвичай клітини, що зв'язують цукор, працюють як стимулятори апетиту, але два нейрона в травній системі мушки-дрозофіли виявилися, навпаки, інгібіторами процесів, які змушують тварин шукати більше їжі.
Команда біологів з Єля вивчила роботу гена дрозофіли з раніше невідомою функцією. Експресується цей ген всього в двох клітках - нейронах, розташованих в ротовій області дрозофіл. Продукт експресії цього гена, рецептор IR60b, вибірково зв'язується з деякими цукрами і запускає каскад реакцій, який змінює поведінку мушок - вони перестають їсти, навіть якщо поблизу є солодка вода.
У генетично модифікованих мушок, у яких цей ген змусили "замовкнути", апетит був величезний, а у мушок з штучно активованим геном - навпаки, дуже скромний.
Читайте також: Генетики з'ясували, як виникли найпопулярніші породи собакЗараз вчені шукають подібні нейрони у ссавців; якщо такі знайдуться у людей, то, керуючи ними, можна буде спробувати боротися з хворобливою тягою до солодкого у пацієнтів, які страждають від діабету та інших метаболічних розладів.
Долучайтесь до нас у Facebook