Авторизація

» » » Ольга Герасим'юк: У нас не існує гуманітарної політики

Ольга Герасим'юк: У нас не існує гуманітарної політики

Ольга Герасим'юк: У нас не існує гуманітарної політики
В Україні не існує гуманітарної політики. Спілка журналістів давно втратила свій авторитет, а альтернативної не утворилося. Якщо б громадяни отримали інструмент для розрізнення того, що їм кажуть, вони могли б хоч трішки орієнтуватися в інформаційному просторі.
Про це в ефірі програми «DROZDOV» на телеканалі ZIK розповів член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим’юк.
Гостя відповіла на запитання ведучого про те, що робити з тим, що в країні не модерується певна риторика і люди потрапляють в умови, коли під виглядом балансу думок ними маніпулюють і підмінюють поняття. Пані Герасим’юк зауважила, що на думку багатьох, вихід полягає в тім, щоб заткати вуха і просто собі жити. Але, на її переконання, так не вийде.
«Весь світ сьогодні від цього страждає. Інша справа, що у багатьох країнах в Європі і за океаном існують чіткі кодекси мовлення, етичні правила і принципи. Існують організації і реальні спілки. У Швеції, наприклад, журналіст пишучи думає, що скажуть про нього його колеги, які входять у спілку. Там є чіткі етичні наративи, без яких неможливо бути журналістом. Уявлення, що тебе можуть засудити колеги, дуже працює», – зазначила член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.
У той же час, за її словами, в Україні цього не існує. В країні Спілка журналістів давно втратила свій авторитет, а ніякої альтернативної спілки не утворилося.
«У нас не існує гуманітарної політики як такої. Я кажу не про пропаганду, а про те, що у нас не займаються суспільством у цьому відношенні. Спасає тільки знання. Якщо б люди отримали інструмент розрізняти що тобі кажуть, то вони б у даній ситуації могли б хоч трошки орієнтуватися. Крім цього, журналістська спільнота сама сприяє такому хаосу», – прокоментувала гостя програми.
До слова, Міжнародна федерація журналістів опублікувала список із 94 журналістів та співробітників ЗМІ, які загинули під час інцидентів, пов’язаних з роботою, у 2018 році. Торік загиблих працівників медіа було 82, а в попередні 3 роки спостерігалася тенденція до зниження цього показника.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Февраль 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728