Авторизація

» » » Президент України Петро Порошенко привітав першого Президента Леоніда Кравчука з ювілеєм:  Найкращий подарунок для Вас – незалежна Україна

Президент України Петро Порошенко привітав першого Президента Леоніда Кравчука з ювілеєм:  Найкращий подарунок для Вас – незалежна Україна
[/i]

Президент України Петро Порошенко привітав першого Президента незалежної України Леоніда Кравчука з 85-річчям. «Знаю, що найкращий подарунок для Вас – незалежна Україна, яка вистояла в боротьбі проти російської агресії, створила сильну армію, згуртувала навколо себе союзників, утверджує свою мову і йде своїм шляхом до Євросоюзу і НАТО. Саме таку Україну будуємо протягом останніх п’яти років. І цей шлях для нас відкрила незалежність України, яку проголосив з трибуни Верховної Ради Леонід Макарович Кравчук. Низький Вам уклін і повага», - сказав Петро Порошенко на урочистому вечорі присвяченому ювілею Леоніда Кравчука.
Президент України Петро Порошенко привітав першого Президента Леоніда Кравчука з ювілеєм:  Найкращий подарунок для Вас – незалежна Україна

Президент наголосив, що «сьогодні маємо добру нагоду ще раз висловити глибоку повагу до людини, яка на неї безумовно та беззастережно заслуговує».
«Щоправда, будь-які красиві і теплі фрази мало чого додадуть до кількох слів, викарбуваних історією: перший Президент України. А пані Історія – дама непередбачувана. Вона полюбляє несподівані і парадоксальні повороти. Вписує у свої анали тих, хто вміє не просто триматися у сідлі, а зважується на круті зміни у своїй долі», - сказав Петро Порошенко. Він нагадав історію життя Леоніда Кравчука, який народився на Волині, тоді ще в Другій Речі Посполитій, зробив кар’єру в СРСР і став одним з керівників Радянської України. Проте, це не завадило майбутньому Президенту України почати діалог з націонал-патріотичними демократичними силами про майбутнє України.
«Думаю, десь глибоко в серці Ви, Леоніде Макаровичу, зберігали спогад про хлопців з Вашого рідного села, що стали до лав УПА і вітали один одного: «Слава Україні! Героям Слава!». Настав час, і той спогад виріс у розуміння свого обов’язку. Перед Україною, що тоді тільки-но прокидалася від тривалої летаргії в імперській неволі, несподівано постав новий лідер», - зауважив Президент.
Президент України Петро Порошенко привітав першого Президента Леоніда Кравчука з ювілеєм:  Найкращий подарунок для Вас – незалежна Україна

Він зазначив, що завдяки Леоніду Кравчуку Україна скористалася унікальним шансом, що випадає раз на століття. «Але Ви не просто чекали на шанс. Ви були одним з тих, хто його створював, кожного дня здійснювали послідовний, часом непомітний, демонтаж московської влади на українській землі. А далі, як вибух – Акт проголошення незалежності, референдум 1 грудня, «припинення існування» Радянського Союзу у Біловезькій пущі. Ви творили всі ці події і в час непередбачуваних змін стали до керма держави. Вам випало у шторм керувати кораблем, який лише будувався», - сказав Президент України.
Петро Порошенко додав: «Україні пощастило з першим Президентом. Але й Вам, пане Президенте, дуже пощастило з Україною, пощастило в політичному житті. Ви мали справді патріотичну державницьку опозицію. Прагнення Ваших партнерів-опонентів В’ячеслава Чорновіла, Левка Лук’яненка, Івана Драча і багатьох інших великих українців іти «геть від Москви», допомогло і вам розпочати прощання з російською імперією, яке ми завершуємо тепер».
«Ви одним з перших зрозуміли важливість духовної незалежності нашої держави. Ви підтримали тих, хто поставив на порядок денний питання про автокефалію Православної Церкви України», - наголосив Президент та нагадав про перші кроки, які були зроблені першим Президентом разом із Митрополитом Філаретом на шляху автокефалії української церкви.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Сентябрь 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930