Авторизація

» » » КВУ: У Європі мільйони українців не мають можливості голосувати

КВУ: У Європі мільйони українців не мають можливості голосувати

КВУ: У Європі мільйони українців не мають можливості голосувати
КВУ: У Європі мільйони українців не мають можливості голосувати
ZIK
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Говорячи про закриття п’яти дільниць у Росії, ніхто не згадує, що у Східній та Зхідній Європі мільйони трудових мігрантів не мають можливості взяти участі у волевиявленні. Адже там – дуже мало таких пунктів. Відтак, людям доводиться їхати за кількасот кілометрів і витрачати на це додаткові кошти.
Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив голова Комітету виборців України Олексій Кошель.
Він наголосив: минулих виборів на п’яти дільницях РФ, які закрила ЦВК, проголосувало близько 1 300 громадян України. Тож у кількісному плані це суттєво не вплине на волевиявлення.
«Та хочу нагадати, що загалом, голосування на території РФ – система спекуляцій, довжиною у кілька десятків років. Йдеться не лише про час відкритої війни з Росією, а й тоді, коли стара українська влада підтримувала дружні стосунки із цією державою», – вважає Кошель.
За його словами, у 2004 році у РФ намагались відкрити 650 дільниць, частину – порушуючи законодавство. За тодішніми оцінками штабу Віктора Ющенка, участь у голосуванні могли взяти близько одного мільйона українців, які проживають в РФ.
«До того ж є практика голосування на території посольств інших держав. Скажімо, громадяни Грузії, які проживали в РФ, під час загальнонаціональних виборів голосували на дільницях у Москві та в інших містах. Та тоді також звучали заяви грузинської опозиції про фальсифікації. Кількість тих, хто проголосував в десятки разів перевищувала тих, хто реально брав у цьому участь», – наголосив Кошель.
Окрім того, він зазначив: не бачить ризиків, що закриття дільниць у Росії призведе до невизнання усіх результатів виборів у закордонному окрузі. Хоча й на цьому фоні можливі політичні спекуляції.
«Бачимо, що дві проросійські сили – «Опозиційний блок» та «Опозиційна платформа «За життя» – подають до суду та привертають увагу. Вони працюють для картинки у російських ЗМІ. Однак, у юридичному плані не бачу суттєвих проблем», – підкреслив голова КВУ.
До того ж він торкнувся і безпекового питання. Адже на вибори закордоном приходять не лише українські заробітчани, а й політично небайдужі люди. Вони вже боролись проти закриття української бібліотеки в центрі Москви та виходили на одиночні пікети в підтримку українських політв’язнів.
«Своїм голосуванням вони проявлять політичну позицію. А це для них – додаткові безпекові ризики. Навіть, якщо для одного політично активного українця прихід у посольство на дільницю становитиме додаткові ризики, рішення МЗС та ЦВК – абсолютно виправдане», – вважає Кошель.
Водночас, він зазначив: говорячи про закриття п’яти пунктів у Москві, ніхто не згадує про те, що кілька мільйонів українських трудових мігрантів закордоном не мають реальної можливості проголосувати. Адже насправді у країнах Східної та Західної Європи є небагато дільниць.
«Щоб добратись до виборчої дільниці, наприклад, із маленького італійського села до Риму, потрібно проїхати кількасот кілометрів, заплатити 40-50 євро. Таким чином кілька мільйонів українських громадян через штучні перешкоди не мають можливості взяти участь у голосуваннях», – розповів експерт.
Тому потрібно або створювати додаткові пункти, або надати людям можливість голосувати поштою. Мовляв, так роблять у багатьох країнах світу.
«Наприклад, французи, які перебувають закордоном, мають можливість так проголосувати – через кілька конвертів для захисту волевиявлення. Ця технологія працює», – зазначив Олексій Кошель.
Як повідомлялось, апеляційний суд відмовив у задоволенні чотирьох позовів, якими оскаржувалось рішення ЦВК про ліквідацію виборчих дільниць на території Російської Федерації.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Сентябрь 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930