Авторизація

» » » Новий конфлікт між Росією і Заходом починається з Балкан, – міжнародний оглядач

Новий конфлікт між Росією і Заходом починається з Балкан, – міжнародний оглядач

Новий конфлікт між Росією і Заходом починається з Балкан, – міжнародний оглядач
Балканським країнам буде вкрай важко залишатися стабільними в економіці і в політиці, оскільки в останні місяці посилюється старий конфлікт між Сербією і Косово. І в ньому знову бере участь протектор Сербії – Росія. Саме тому Балкани можуть знову стати пороховою бочкою.
Про це пише міжнародний оглядач Андреас Баумер на сторінках Business Insider Deutschland, – повідомляє segodnya.
За словами оглядача, західно-балканські держави просто знесиляться, якщо не отримають великої фінансової підтримки від ЄС. Але Росія вважає себе протектором сербів вже з історичних причин. Виходячи із стратегічних інтересів, країна хоче підірвати інтеграцію Західних Балкан до ЄС. Тому Росія підтримує тісний зв’язок з сербською стороною в Боснії і Герцеговині.
«Кремль, наприклад, завжди готовий поглибити свою військову співпрацю з Сербією. Тому в конфлікті з Косово країна явно підтримує Белград, саме зараз, коли Косово оголосило про намір створити власну армію. У Радбезі ООН Росія вимагала негайно скасувати рішення про формування армії. А що ЄС? ЄС коливається і зволікає. У 1990-і роки Заходу було порівняно легко. Москва після розпаду СРСР була ослаблена, а США, єдина наддержава, переживали економічне піднесення. Багато хто був упевнений: майбутнє належить Заходу. В тому числі, і на Балканах. Але Путін знову забезпечив Росії роль головної дійової особи в регіоні», – відзначає Баумер.
На його думку, ЄС в свою чергу схильний вирішувати свої численні внутрішні проблеми, ніж займатися інтеграцією до альянсу балканських країн.
«І хоча зараз немає загрози сплеску насильства в великому масштабі, однак Європа повинна знати про небезпеку. У 1914 році одного лише вбивства в боснійському Сараєві виявилося достатнім для того, щоб розпалити конфлікт, підсумком якого стала Перша світова війна», – робить висновок Баумер.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Сентябрь 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930