Авторизація

» » » Новіков: Заборона кораблям РФ на вхід у порти низки країн буде відповіддю на захоплення українських моряків

Новіков: Заборона кораблям РФ на вхід у порти низки країн буде відповіддю на захоплення українських моряків

Новіков: Заборона кораблям РФ на вхід у порти низки країн буде відповіддю на захоплення українських моряків
Протягом першої доби після нападу на українські кораблі в районі Керченської протоки в російської сторони не було чіткого розуміння, що робити далі.
Таку думку 4 січня висловив адвокат командира захопленого Росією катера «Бердянськ» Романа Мокряка Ілля Новіков в ефірі радіостанції «Ехо Москви», – повідомляє Гордон.
Новіков: Заборона кораблям РФ на вхід у порти низки країн буде відповіддю на захоплення українських моряків

За словами адвоката, перші опубліковані «відеозізнання» українських моряків нагадали йому стратегію російської сторони у справах «кримських диверсантів».
«Спочатку одержують зізнання на відео. І тільки потім думають, як це оформляти процесуально. От до кінця першої чи другої доби дозріло розуміння, що з цієї справи будуть робити показовий процес. Що це буде справа не про те, щоб їх катувати і змусити зізнатися. А це буде справа про те, що наші російські кордони священні, неприступні і ми доведемо це кожному», – розповів Новіков.
Адвокат підкреслив, що українські моряки, безумовно, є військовополоненими за міжнародною конвенцією.
«У Росії є чіткі зобов’язання за міжнародним правом... Військовополоненого можна тримати під охороною. Але його не можна тримати в тюремному приміщенні. Це спеціально обумовлюють. Їх не можна позбавляти права носити військову форму, знаки відзнаки та розрізнення. Перше, що зробила російська влада, конкретно – адміністрація СІЗО Лефортово, відібрала в них весь одяг. Але ця процедура стандартна під час вступу в СІЗО, коли одяг прожарюють, мало які там можуть бути воші чи блохи... Але одна річ, що його відібрали, інша річ, що його не повернули», – зазначив він.
Новіков розповів, що Росія також порушила міжнародну конвенцію, розселивши українських моряків по різних камерах.
«До офіцерів потрібно ставитися з повагою, належною за їхніми званням і віком. Цього немає. Їх усіх під одну гребінку розглядають як порушників», – продовжив він.
За словами адвоката, захисники фіксують усі порушення міжнародної конвенції щодо військовополонених.
«Якщо завтра всім російським військовим кораблям чи навіть усім суднам заборонять вхід у порти якої-небудь країни чи низки країн, я не хочу в цю тему занадто глибоко вдаватися, це цілком у межах відповіді на ці дії. Плюс коли стаються військові злочини, коли це дійшло вже до крайньої межі, може бути ініційовано процес у Нюрнберзі. Але я думаю що до цього не дійде. Ми не повинні втрачати надію, що ситуація розв′яжеться без того, щоб перерости в якусь зовсім катастрофічну з погляду порушення Росією міжнародного права. Можливо, ми проскочимо й обійдемося легко», – попередив він.
Новіков додав, що навіть якби українці не визнавали себе військовополоненими, російська влада мала надати їм цей статус.
«Жодного зиску від цієї історії Росія не дістала й не дістане. Ми можемо дістати тільки нові санкції і навіть якісь проблеми, які виходять за поняття санкцій, якщо зовсім уже песимістично на цю ситуацію дивитися. Ми нікого ні в чому не переконаємо. Нікому ми нічого не доведемо в цій історії», – підсумував адвокат.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Сентябрь 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930