Авторизація

» » » В Україні почав діяти меморандум про реструктуризацію валютних кредитів громадян у гривню

В Україні почав діяти меморандум про реструктуризацію валютних кредитів громадян у гривню

В Україні почав діяти меморандум, що дозволяє громадянам урегулювати питання реструктуризації валютних кредитів шляхом переводу їх у гривню у зв'язку з політичною й фінансовою кризою 2014 року. Про це повідомляється на сайті Національного банку України. За інформацією НБУ, меморандум підписали наступні банки: «Український професійний банк», «Альфа-Банк» (Україна), «Надра», «Михайлівський», «Приватбанк», «Грант», «Регіон-Банк», «Дельта Банк», «Фідобанк», «Платинум Банк», «Креді Агріколь банк».

Інші банки з найбільшими портфелями кредитів фізичних осіб в іноземній валюті розглядають можливість найближчим часом також приєднатися до меморандуму.

НБУ повідомляє, що для реструктуризації боргу в рамках меморандуму позичальнику потрібно письмово звернутися в банк і одержати листовну відповідь від банку. При відмові банку або одержанні рішення про застосування умов, гірших за передбачені меморандумом, позичальнику необхідно надіслати письмове звернення до комісії при громадській раді, яка буде створена найближчим часом.

Нацбанк нагадує, що меморандум передбачає реструктуризацію споживчих кредитів в іноземній валюті, отриманих під заставу нерухомості, залишок по основному боргу яких не перевищує 2,5 млн грн по офіційному валютному курсу на 1 січня 2015 року (близько 158,5 тис. дол.). Меморандум вводить поняття соціального житла (квартира до 60 кв. м або житловий будинок до 120 кв. м), і по валютних кредитах для покупки такого житла під його заставу банки взяли на себе зобов'язання при конвертації в гривню списати до 50% кредиту. Для кредитів на житло більшої площі після конвертації банки пропонують списати не менше 25% кредиту.

Регулятор нагадує, що, згідно з умовами співробітництва з Міжнародним валютним фондом, переговірний процес між позичальниками й банками про реструктуризацію валютних іпотечних кредитів має бути добровільним і держава не може в нього втручатися й регулювати цей процес на законодавчому рівні.

 

В Україні почав діяти меморандум про реструктуризацію валютних кредитів громадян у гривню


Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Октябрь 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31