Авторизація

» » » Політолог Гладких вказав на особливість українських політичних реалій

Політолог Гладких вказав на особливість українських політичних реалій

Політолог Гладких вказав на особливість українських політичних реалій
Політолог Гладких вказав на особливість українських політичних реалій
ZIK
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Категорії західноєвропейської соціально-політичної науки є нерелевантними для опису українських реалій.
Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив політолог Валентин Гладких.
Гість програми, коментуючи ситуацію зі свободою слова в Україні, зауважив, що українські політичні реалії складно описати загальноприйнятими поняттями.
«Категоріальний апарат цивілізованої західноєвропейської соціально-політичної науки нерелевантний для опису українських реалій, бо це абсолютно терміни, які нічого тут не відображають. Є громадянське суспільство? Є, але це не зовсім те, що називають у Європі громадянським суспільством. Є партії? Є, але це зовсім не те, що в Європі називають партіями. Є вибори, але це не зовсім те, що називають у Європі виборами», – зазначив Валентин Гладких.
Політолог констатував, що тиск на свободу слова в Україні здійснюють, проте чи чиниться він державою – щодо цього питання є дискусійним.
«Так, порівняно з 2002 роком, коли були «темники», коли в Адміністрації Президента конкретно писали, які події, в якому ключі, в якому тоні висвітлювати, а які не висвітлюємо взагалі, що і як показуємо… І всі розуміли, що якщо ми порушимо те, що нам прийшло, «темник», то будуть наслідки, які будуть здійснені адміністративними інструментами. На сьогодні в Україні цього немає. Так, матеріальна зацікавленість є, так, різноманітні інструменти впливу є – політична лояльність, симпатія, антипатія… Усе це присутнє», – зазначив Валентин Гладких.
Голова НСЖУ Сергій Томіленко застеріг, що очікування є тривожними через збільшення кількості нападів на громадських активістів і журналістів та системну безкарність. Він також звернув увагу на те, що політики починають щораз більше генерувати небезпечні законодавчі ініціативи, як-от криміналізація наклепу, позасудове блокування сайтів тощо.
Нагадаємо, в щорічному індексі свободи ЗМІ у світі міжнародної правозахисної організації «Репортери без кордонів» Україна в 2018 році посіла 101 місце серед 180 країн світу.
Як повідомляли, Україна стала 33 в рейтингу свободи слова в мережі і розташована посередині списку, який складається з 65 країн.
Міжнародна федерація журналістів опублікувала список із 94 журналістів та співробітників ЗМІ, які загинули під час інцидентів, пов’язаних з роботою, у 2018 році.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Сентябрь 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930