Авторизація

» » » Трамп хотів, щоб інші країни платили більше за ООН: ніхто не взяв відповідальність, – Bloomberg

Трамп хотів, щоб інші країни платили більше за ООН: ніхто не взяв відповідальність, – Bloomberg

Трамп хотів, щоб інші країни платили більше за ООН: ніхто не взяв відповідальність, – Bloomberg
Трамп хотів, щоб інші країни платили більше за ООН: ніхто не взяв відповідальність, – Bloomberg
Виступ Трампа в ООН
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Обіцянка президента Дональда Трампа врятувати гроші американських платників податків шляхом залучення інших країн до участі в міжнародних організаціях була поставлена на «випробування» в Організації Об’єднаних Націй.
Але з цього нічого не вийшло, – повідомляє Bloomberg.
Американські дипломати в Нью-Йорку обробляли країни, включаючи Індію, Бразилію та Туреччину, щоб збільшили фінансову підтримку миротворчого бюджету ООН на 6,7 мільярдів доларів на рік, але цього було недостатньо під час переговорів в цьому місяці. Це залишить «блакитні шоломи», які контролюватимуть зони конфлікту від Південного Судану до Лівану, з дефіцитом у 220 мільйонів доларів за рік, оскільки США відмовляються платити більше чверті загального бюджету.
«На жаль, в глибоко незадоволеному і невтішному повороті подій, кожна країна вирішила, що реформа була доброю і правильною для ООН, але не те, як вона фінансується», – сказав у суботу посол Черит Норман Шале, представник США з реформ ООН.
Безвихідь підкреслює труднощі, з якими стикається адміністрація Трампа, коли вона підштовхує країни вкладати більше грошей для міжнародних організацій – від ООН до Організації Північноатлантичного договору – де традиційно США є найбільшим донором. У понеділок президент надіслав твіттером, що інші країни «використовують дружбу зі Сполученими Штатами».
To those few Senators who think I don’t like or appreciate being allied with other countries, they are wrong, I DO. What I don’t like, however, is when many of these same countries take advantage of their friendship with the United States, both in Military Protection and Trade...
— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 24 грудня 2018 р.
«Ті кілька сенаторів, які думають, що я не люблю і не ціную, що ми є союзниками з іншими країнами, вони помиляються. Проте мені не подобається, коли багато хто з цих країн користається своєю дружбою зі Сполученими Штатами, як у сфері військового захисту, так і у торгівлі», – написав Трамп.
США залишаються найбільшим вкладником у бюджети ООН, сплачуючи більше 10 млрд доларів на рік, враховуючи всі видатки. Вони платили близько 28% бюджету на підтримку миру, але Конгрес обмежив ці виплати на рівні 25%. Адміністрація Обами, підкреслюючи необхідність багатосторонньої співпраці, відмовилася від ліміту, але вона була відновлена адміністрацією Трампа, яка говорить, що багато миротворчих зусиль є марнотратними і неефективними.
Оскільки посол США Ніккі Гейлі пішла у відставку з приходом нового року, від кандидата Трампа Хізер Науерт, яка замінила її, очікується подвоєння критики адміністрації ООН вдвічі за її очевидні (для неї) антиізраїльські настрої та неефективність.
Держсекретар Майк Помпео в своєму виступі цього місяця підкреслив про посилення підходу, заявивши, що ООН була заснована як «організація, яка вітала миролюбні нації», але не зрозуміло, чи правильно вона виконує цю місію.
Бюджетні внески ООН розраховуються з використанням різноманітних показників, таких як населення країни-члена і розмір її економіки, але при цьому надаються численні знижки – наприклад, для країн, що розвиваються з великими зовнішніми боргами.
Інші члени ООН стверджують, що США вже отримали знижки у 2000 році, коли посол Річард Голбрук домовився про скорочення до 22 з 25 відсотків виплат США до регулярного бюджету ООН і скорочення внесків на підтримку миру до 27 відсотків від 30.
«Відсутність угоди про 25-відсоткову планку призведе до того, що організація продовжить стикатися з 3-відсотковим дефіцитом бюджету на підтримку миру, оскільки Сполучені Штати сплатять не більше 25 відсотків витрат на підтримку миру, що знову ж таки буде менше ніж ідеальний результат» – сказав Шале.
Переклад І.Филипіва

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Сентябрь 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930