Авторизація

» » » Євстратій Зоря: УПЦ МП сама визнала свою залежність від РПЦ

Євстратій Зоря: УПЦ МП сама визнала свою залежність від РПЦ

Євстратій Зоря: УПЦ МП сама визнала свою залежність від РПЦ
Євстратій Зоря: УПЦ МП сама визнала свою залежність від РПЦ
Києво-Печерська лавра. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Роками Митрополія Московського Патріархату в Україні переконувала усіх, що вона – не частина Російської Церкви, що їхній зв’язок – «виключно молитовний», а не адміністративний.
Про це написав архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря) у Facebook.
«У прийнятому законі немає ні слова про УПЦ або РПЦ. Але подані ознаки, за якими визначається, чи є українська релігійна структура (будь-якого віросповідання або напрямку) частиною російської релігійної структури і залежною від неї. Отже, якщо в Московському Патріархаті вже зараз визнають, що прийнятий закон має до них відношення – тим самим вони вже визнали актуальність для себе ознак, наведених в законі», – написав він.
Владика Євстратій зазначив, що до таких ознак належать посилання в Статуті на структурну зв’язок, участь українських релігійних лідерів в керівних органах російських релігійних структур з правом вирішального голосу, обов’язковість рішень органів управління російської структури для її української частини.
«Для світської аудиторії наведу аналогію «незалежності УПЦ від РПЦ»: уявімо собі, якби Англійська королева давала «благословення» на посаду президенту і прем’єру Індії, індійські депутати засідали би у Вестмінстері, а міністри – брали би участь у роботі уряду Британії, і закони та рішення британських парламенту та уряду мали би обов’язковість для Індії. І все це було би прикрите назвою «Незалежна і самостійна в управлінні Республіка Індія», а в законах Британії би написали, що ця «республіка є у складі Великобританії, однак має свій керівний центр в Нью Делі». Хтось би повірив у таку «незалежність»? А от в «незалежність УПЦ» – ще вірять. І далі б вірили, якби не новий закон», – додав архієпископ.
Також він назвав блюзнірством порівняння закону 5309 із зобов’язанням для євреїв в Трейхе носити на одязі «зірку Давида».
«Адже всім відомо, які обмеження «закони рейху» накладали на євреїв. В той час, як український закон прямо вказує: «Не допускається надання переваг або накладання обмежень у діяльності релігійної організації (об’єднання)..., окрім обмеження доступу священнослужителів, релігійних проповідників, наставників такої релігійної організації у частини, з’єднання Збройних сил та інших військових формувань України у місцях їхньої дислокації або інших обмежень, передбачених законом», – додав він.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Декабрь 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031