Авторизація

» » » Президент привітав Національну академію наук зі 100-річчям: Які б зміни не відбувалися, Академія завжди виконує свою місію – працює на Україну і здобуває їй славу

Президент привітав Національну академію наук зі 100-річчям: Які б зміни не відбувалися, Академія завжди виконує свою місію – працює на Україну і здобуває їй славу
[/i]

Президент Петро я Порошенко під час участі у заходах з нагоди 100-річчя Національної академії наук України наголосив, що 2018 рік проходить під знаком сторіччя Української національної революції. «Тепер ми віддаємо належне подіям і людям, які заклали основи української державності ХХ століття. І ці основи були достатньо міцними, щоб витримати всі бурі, що пронеслися над нашою землею», - зауважив Глава держави.
Президент підкреслив, що сьогодні відзначає свій столітній ювілей Національна академія наук України – «найцінніший інтелектуальний спадок тієї великої доби». «За цей час вона виросла в один з найпотужніших наукових центрів Європи. Результати її наукового пошуку визнані і прославили Україну в усьому світі», - зазначив Глава держави.
За його словами, Академія завжди була національною у найвищому розумінні цього слова. Президент процитував засновника НАН Володимира Вернадського: роль Академії полягає в тому, аби «допомагати зростові української національної свідомості та української культури». Також і політика гетьмана Павла Скоропадського передбачала, зокрема українізацію школи та створення українських університетів.
Президент привітав Національну академію наук зі 100-річчям: Які б зміни не відбувалися, Академія завжди виконує свою місію – працює на Україну і здобуває їй славу

«Через чвари політиків Українська революція тоді не змогла перемогти. Але розуміння великої мети її створення жило і давало сходи. Українська академія завжди була національною. У лавах дисидентського і правозахисного руху, у складі парламенту, який прийняв Акт проголошення незалежності України ми бачимо сотні патріотів, які вийшли зі стін Академії наук», - нагадав Президент. Глава держави привітав Академію з ювілеєм, побажавши і далі перебувати попереду у пошуку знань і в утвердженні свободи та незалежності України.
Окремо Глава держави відзначив роль нинішнього очільника Академія Бориса Патона - великого вченого і беззаперечного лідера української науки. «Вітаю Вас, дорогий Борисе Євгеновичу, з унікальним ювілеєм, глибоко шаную Вас і все, що Вами зроблено, бажаю доброго здоров’я і радості від справ і людей, які Вас оточують», - наголосив він.
Президент зазначив, що досвід та науковий потенціал Академії незамінний тепер, коли Революція Гідності відкрила перед Україною шлях до Євросоюзу і НАТО. «Хочу наголосити, що ми не з порожніми руками входимо до європейського освітнього і наукового простору. Нас бачать важливим партнером, про що свідчить представництво закордонних гостей у цій залі», - зауважив Глава держави.
«Реалізація Угоди про асоціацію, використання усіх переваг зони вільної торгівлі неможливі без активного наукового пошуку і впровадження його результатів. Очевидно, держава і наукова спільнота будуть шукати нових форм організації цього пошуку на основі європейських моделей і власного історичного досвіду», - додав він, закликавши прискорити роботу над змінами.
Президент наголосив, що за минулі сто років багато чого змінилося, і зміни тривають, історія не закінчується. «Змінюватиметься і Національна академія наук України. Ми знайдемо розв’язання проблем оновлення наукової сфери, зростання авторитету науки, інтеграції національної науки до європейського інтелектуального простору. До установ Академії і її керівних органів прийдуть нові молоді люди і сили, так, як це відбулося і в минулому», - наголосив Петро Порошенко
«Але які б зміни не відбулися, Академія завжди буде виконувати свою місію, визначену її засновниками. Ця місія дуже почесна – служити Україні і її народу, працювати для нього, здобувати для нього силу і славу», - зазначив Президент.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Май 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031