Авторизація

» » » Українська наука відіграє вагому роль у озброєнні та забезпеченні військових - Президент

Українська наука відіграє вагому роль у озброєнні та забезпеченні військових - Президент
[/i]

Президент Петро Порошенко наголошує, що Україна йде своїм шляхом і зробила свій вибір у напрямку євроатлантичної інтеграції, але його доводиться захищати від російської агресії. «Ми врахували досвід Української революції і наш недавній досвід. Тепер ми знаємо, що армія є не просто атрибутом, а головною гарантією незалежності та державності. А повага до неї, готовність до її розбудови і підтримки - є невід’ємною частиною національної ідентичності», - наголосив Глава держави під час участі у заходах з нагоди 100-річчя Національної академії наук України.
Президент підкреслив, що за останні чотири роки ціною великих зусиль усього народу України була створена армія, здатна захистити країну і зупинити агресора. «Як Верховний Головнокомандувач визнаю вагому роль української науки у модернізації озброєння і появу на фронті нових зразків озброєння і військової техніки. Вчені Академії ведуть активну роботу з виконання досліджень, спрямованих на зміцнення безпеки й оборони держави», - наголосив Петро Порошенко.
Президент зауважив, що не може розповідати докладно про всі винаходи і навів загальну інформацію. Зокрема, науковцями було створено радіолокаційну станцію Х-діапазону, наземний комплекс далекої оптико-цифрової розвідки, системи виявлення безпілотних літальних апаратів і пересування особового складу і техніки супротивника. «Розроблено також нові технології прозорої та кераміко-композиційної броні для додаткового захисту військової техніки і технології зміцнення стволів артилерійського озброєння, вдосконалено систему захисту інформації, створено нові методи криптографічного аналізу», - розповів він.
«З робіт медичного призначення відзначу вітчизняні біоматеріали для відновлення кісткової тканини, програмно-апаратні комплекси для визначення глибини шокового стану в польових умовах, сучасну технологію кріоконсервування клітин крові», - додав Президент.
За його словами, цілий ряд авторів цих робіт удостоєні в останні роки Державної премії України в галузі науки і техніки, інших державних нагород.
«Укроборонпром» готовий і далі підтримувати і фінансувати такі роботи, для цього ми знаходимо і будемо надалі знаходити джерела фінансування. Адже йдеться про саме існування Української держави. Від вчених ми чекаємо орієнтації на кінцевий результат, на роботу у чітких часових рамках, на розуміння сучасних політичних і економічних реалій», - зазначив Глава держави.
Президент наголосив, що в Академії є великий досвід того, як робота на оборону забезпечує високу наукову вартість результатів. «Ми добре знаємо, що завдяки їй українська наука вийшла на лідерські позиції у електрозварюванні, космічно-ракетній галузі, кібернетиці, енергетиці, матеріалознавстві. Знаємо і те, що завжди увага замовника приділялась доведенню наукових здобутків до стадії промислового виробництва. Впевнений, що тепер прийшов час згадати про цей досвід і адаптувати його до наших реалій», - сказав Глава держави.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Май 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031