Авторизація

» » » Експерт: Україна відмовилась від допомоги Великої Британії щодо Будапештського меморандуму

Експерт: Україна відмовилась від допомоги Великої Британії щодо Будапештського меморандуму

Експерт: Україна відмовилась від допомоги Великої Британії щодо Будапештського меморандуму
Експерт: Україна відмовилась від допомоги Великої Британії щодо Будапештського меморандуму
ZIK
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Ще в лютому-березні 2014 року Велика Британія зверталася з пропозицією розпочати консультації у рамках Будапештського меморандуму, але українська сторона чомусь відмовилась. Тож тепер складається враження, що минулотижнева заява МЗС – це чергова профанація.
Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив співкоординатор громадської ініціативи «Суспільна система» Назар Мухачов.
Як зауважив пан Мухачов, Будапештський меморандум – це міжнародно-правовий договір, який надавав Україні гарантії, а відсутність механізмів реалізації не означає його нікчемності. Крім того, договір підписаний представниками найпотужніших держав світу.
За його словами, гарантії полягають у тому, що країни-підписанти у випадках, передбачених договором, наприклад, нападу на Україну або втрати цілісності, зобов’язані реагувати. Однак ініціатором цих процесів повинна бути Україна.
«Пройшло п’ять років, чому до Будапештського меморандуму не апелювалося ще в 2014 році? Великобританія зверталася з пропозицією розпочати консультації в лютому-березні 2014 року щодо цього, але українська сторона відмовилась», – зауважив співкоординатор громадської ініціативи «Суспільна система».
Також пан Мухачов зауважив, що заява МЗС про термінове скликання учасників Будапештського меморандуму з’явилась на сайті МЗС сьогодні, хоча зроблена ще вісім днів тому. Окрім цього, експерт додав, що заява як дипломатичний документ містить оцінку та ставлення глави держави до конкретної ситуації, на відміну від ноти.
«Звертатися з нотою до США, Великобританії, РФ, Китаю, Франції – це зовсім інша процедура й рівень ваги. Це потрібно розуміти, тому що поки що складається враження, що це буде чергова профанація, як політичний піар. Адже з самого початку юридична процедура закладається не та, яка має бути і буде мати зовсім інші наслідки», – пояснив гість програми.
Нагадаємо, що сьогодні у МЗС опублікували заяву, що 27 листопада відомство звернулося до країн-підписантів Будапештського меморандуму з вимогою провести термінові консультації для забезпечення повного дотримання зобов’язань і негайного припинення агресії РФ проти України.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Май 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031