Авторизація

» » » Павленко пояснив, чому ніхто не зможе поставити під сумнів томос для України

Павленко пояснив, чому ніхто не зможе поставити під сумнів томос для України

Павленко пояснив, чому ніхто не зможе поставити під сумнів томос для України
Останні за часом томоси, що надавалися православним церквам, визнані всією повнотою православної церкви, і лягли в основу незалежності відповідних церков, яку ніхто не ставить під сумнів. Кожен знаменує постання незалежної церкви. Наш теж буде на них схожий. 
Про це написав у Facebook радник президента України, директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко.
«Терпіння – складна чеснота. Чекати – серйозне випробування. Щоб його спростити, нагадаємо собі кілька прикладів. Останні за часом томоси, що надавалися православним церквам, визнані всією повнотою православної церкви, і лягли в основу незалежності відповідних церков, яку ніхто не ставить під сумнів. Кожен знаменує постання незалежної церкви. Наш теж буде на них схожий», – акцентував Павленко.
Він також навів приклади останніх томосів про автокефалію надіні Вселенським патріархатом.
«Православна церква Румунії: автокефалію визнано (надано томос) у 1885 році у статусі незалежної митрополії. Статус патріархії визнано у 1927 році. Православна церква Польщі: «Однокорінна» церква з нашою, оскільки виводиться від Київської митрополії, неканонічно приєднаної Православною церквою Московії у 1686 році. І «однокорінний» з майбутнім нашим, томос 1924 року. Православна церква Албанії, томос надано в 1937 році. Православна церква Чеських земель і Словаччини – крайній (за часом) поки що випадок, у якому марно шукають ознак «залежності від Вселенського патріархату». Такі «ознаки», як і нечисленість прихожан Церкви, не заважають їй поводитись цілком самостійно. Іноді, на жаль, не на користь нашій справі. Томос 1998 року. Джерела у більшості випадків – навмисно....ru. Щоб теж не було спокуси ставити під сумнів», – зазначив Ростислав Павленко.
Нагадаємо, Президент Петро Порошенко підтвердив, що об’єднавчий собор українських церков відбудеться 15 грудня.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Май 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031