Авторизація

» » » Польща – приклад того, як історію не можна використовувати у політиці, – В’ятрович

Польща – приклад того, як історію не можна використовувати у політиці, – В’ятрович

Польща – приклад того, як історію не можна використовувати у політиці, – В’ятрович
Питання історії та національної пам’яті не повинні бути визначальними на політичному порядку денному, як це нині відбувається, приміром, у Польщі.
Про це заявив голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович на міжнародній конференції «Як домовитись з минулим» у понеділок у Києві, повідомляє Укрінформ.
«Яскравим прикладом того, коли політики національної пам’яті на державному рівні є забагато, є Польща. Польща, яку я особисто завжди вважав хорошим прикладом для наслідування в питаннях політики національної пам’яті, принаймні до 2015 року, тому що там справді було створено такий потужний інститут національної пам’яті, реалізовано безліч цікавих проектів, відкрито архіви комуністичних спецслужб», – зазначив В’ятрович.
На його думку, «те, що зараз, діється в Польщі, коли питання історії, коли питання національної пам’яті є мало не визначальними на політичному порядку денному, і речниками з цих питань стали здебільшого політики – це приклад того, як не треба так далеко заходити саме в державній політиці національної пам’яті».
За словами В’ятровича, якщо подивитися на те, де існують інститути національної пам’яті, стає зрозуміло, «що потреба в такій політиці виникає саме в тих країнах, де проводилася якась попередня політика, спрямована на ліквідацію того, що ми називаємо національною пам’яттю, тому в першу чергу мова йде про посткомуністичні країни».
Він додав, що немає інститутів національної пам’яті, наприклад, у Великій Британії чи Франції, оскільки в цьому немає потреби.
При цьому В’ятрович висловив переконання, що державна політика національної пам’яті потрібна не завжди. «Я вважаю, що політика національної пам’яті на державному рівні – це тимчасові ліки, які потрібні суспільствам для відновлення цієї національної пам’яті», – сказав він. За його словами, у цьому напрямі «у нормальних суспільствах достатньо буде роботи окремих істориків, історичних асоціацій, громадських організацій, університетів».
«І тут єдине, що держава має забезпечити, – це нормальні рівні умови для всіх, хто має бажання опрацьовувати своє минуле. Переконаний, якщо надто довго держава намагається контролювати процес якимось чином і діяти в цьому полі, то тут можливі теж певні перепрацювання», – підкреслив очільник УІНП.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Апрель 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930