Авторизація

» » » Грицак: У 2014 році російська «п’ята колона» в Україні налічувала 670 організацій

Грицак: У 2014 році російська «п’ята колона» в Україні налічувала 670 організацій

Грицак: У 2014 році російська «п’ята колона» в Україні налічувала 670 організацій
Грицак: У 2014 році російська «п’ята колона» в Україні налічувала 670 організацій
ZIK
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Готуючись до гібридної війни проти України, Росія створила потужне громадсько політичне угруповання. Відтак, у січні 2014 року до складу її «п’ятатої колони» входило 670 організацій. Велика частина із них функціонує і досі, користаючи недосконалістю українського законодавства.
Про це під час брифінгу, який транслював телеканал ZIK, розповів Голова СБУ Василь Грицак.
«З метою координації їх діяльності, Україна була умовно поділена на округи: центральний, західний і східний, південний та кримський. Очолювали роботу співробітники російських спецслужб під прикриттям посольств та консульських підрозділів РФ по усій Україні», – розповів Грицак.
За його словами, у січні 2014 року російська «п’ята колона» в Україні нараховувала близько 670 організацій. На них планувала спиратись РФ, роблячи спробу перенаправити євроатлантичні прагнення України на Схід.
«По політичній лінії було створено понад 370 організацій – громадські об’єднання, політичні рухи, партії, профспілки та інше. В інформаційній лінії функціонувало 55 таких організацій. Йдеться про журнали, газети, інтернет-ресурси чи видавництва. У парамілітарній лінії було задіяно 108 – козачі структури, військово-спортивні організації, охоронні структури, тощо», – розповів Грицак.
До того ж, за його словами, значна частина цих об’єднань продовжує функціонувати і зараз, у межах чинного правового поля України.
«При цьому вони використовують недосконалість нашого законодавства та його неповну адаптованість до умов гібридної війни», – зауважив керівник СБУ.
Він розповів: напередодні відкритої агресії 2014 року відбулась консолідація громадських сил під управлінням єдиних координаційних центрів.
«Одним із таких був так званий проект Міжнародний громадський рух «Відкрита конференція європейських і азіатських народів», російською це – «МОД «ОКЕАН». Зверніть увагу, що із 152 членів координаційної ради цього руху 76 – громадяни України. Їх найбільше, навіть представників із Росії там було лише 53. Це є свідченням того, яку серйозну увагу уже на той час Москва приділяла спробі України вийти з-під її впливу», – зазначив Грицак.
Відтак, за його словами, на третьому об’єднавчому з’їзді цього МОД «ОКЕАН», який відбувся в Києві у вересні 2013 року, учасники сформували єдину проросійську позицію. На цьому члени «висловили занепокоєння намірам влади підписати асоціацію із ЄС» та назвали такий курс «злочином проти українського народу», наголошуючи на необхідності відмовитись від цього кроку на користь Митного союзу.
«Це був перший приклад застосування Росією арсеналу цих структур на території України, об’єднавши їх зусилля. У той час росіяни використовували наявні розломи та намагались створити нові, щоб лише поглибити протиріччя в українському супсільстві. Так, ми розуміємо, що частина громадян бачили майбутнє України у цьому Митному союзі. Не всім подобався напрямок на євроінтеграцію», – зауважив Грицак.
Та у розпал Революції гідності, за інформацією СБУ, «ОКЕАНОМ» було терміново створено координаційні ради та регіональні представництва в Україні. Загалом туди увійшли близько 130 організацій із колись 670-ти.
«Звертаю увагу, що ставка РФ щодо 540 організацій не виправдалась. Думаю, це сталось під впливом подій на Майдані 2013-2014 років. Саме із числа керівників тамтих організацій висувались лідери проросійського протесаного руху. Із найбільш відомих – Масалов, який був першим заступником голови МОД «Океан». У березні 2014 року став «народним губернатором» Харкова. Також Карякін, який потім став «керівником парламенту ЛНР». Були й Аксьонов, Захарченко, Шарлай та інші. Багато хто із них зараз переховується у Росії», – розповів Грицак.
Ці проросійські лідери повинні були очолити регіональні псевдоутворення у різних областях України, за фінансового сприяння РФ та під керівництвом її спецслужб і військової підтримки.
«Програма максимум для Росія було створення 2-5 «республік» для так званого поясу нестабільності. Та, насправді, вони усвідомлюють, що достатньо створити 1-2 такі псевдореспубліки. Вже це дозволяє домагатись федералізації України», – підкреслив Василь Грицак.
Як повідомлялось раніше, Голова СБУ Василь Грицак зазначав, що Кремль уже «намалював» результати фейкових виборів в ОРДЛО.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Апрель 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930