Авторизація

» » » Бадрак: З таким фінансування армії Україна залишиться вразливою для РФ ще років п'ять

Бадрак: З таким фінансування армії Україна залишиться вразливою для РФ ще років п'ять

Бадрак: З таким фінансування армії Україна залишиться вразливою для РФ ще років п'ять
Армія чисельністю в 255 тис. осіб, що проїдає 72% оборонного бюджету і здатна переозброюватися лише частково, уявляється безкрилим птахом з сумнівними перспективами на найближчі п’ять років.
ЗСУ в їх нинішньому вигляді не зможуть стати стримуючим фактором для ЗС РФ, навіть якщо чисельність їх буде доведена до 500 тис. чоловік.
При цьому навіть в самій Міноборони визнають, що процес створення ряду нових бригад пов’язаний не стільки з вирішенням проблеми обороноздатності, скільки з юридичною підстраховкою Генштабу на годину «Ч»: «До війни готувалися».
Про це DT.UA повідомив Валентин Бадрак, директор Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння (ЦДАКР). На його думку, армія чисельністю в 255 тис. осіб, що проїдає 72% оборонного бюджету і здатна переозброюватися лише частково, уявляється безкрилим птахом з сумнівними перспективами на найближчі п’ять років.
«Армія з жахливим некомплектом значної частини бойових підрозділів, озброєна відремонтованою і частково модернізованою технікою радянського виробництва, укомплектована маломотивованими солдатами і офіцерами, скажімо тут дуже м’яко, навряд чи впорається із завданням успішного протистояння ракетним ударам і атакам бойової авіації четвертого покоління», – зазначає експерт.
За його словами, у 2017 і 2018 роках на переозброєння виділялося близько 18 млрд грн на рік, стільки ж заплановано і на 2019 р. Це приблизно 670-640 млн дол. Прості математичні підрахунки говорять про те, що якщо Україна і далі буде фінансувати переозброєння на рівні цього року, то навіть протягом майбутніх п’яти років їй практично неможливо розраховувати на реалістичну зміну збройного потенціалу за основними категоріями зброї, і ми будемо перебувати у стані, коли держава буде залишатися вразливою мішенню для Росії ще, щонайменше, п’ять років.
У той же час, на думку Бадрака, професійні ЗСУ повинні відрізнятися якраз наявністю і здатністю використовувати високотехнологічну зброю стримування, застосування багатопрофільних підрозділів спецназу і інших асиметричних форм ведення війни – інформаційних, комп’ютерних, розвідувальних, диверсійних тощо.
«Для порівняння: Польща, яка має армію вдвічі меншу за чисельністю (123 тис. осіб), витратить в 2018 р. на її розвиток 10 млрд євро, – відзначає експерт. – Навіть будучи під парасолькою НАТО, Польща готується до можливої масштабної війни з РФ куди більш серйозно, ніж воююча Україна. Українці люблять згадувати досвід Швейцарії з чисельністю ЗС 155 тис. чоловік і оборонним бюджетом майже 5 млрд дол. (країни з населенням 7,5 млн чоловік). Але мало хто згадує, що армія країни з населенням у два Києва налічує понад 350 бойових і 120 навчальних літаків, понад 100 бойових вертольотів. Ізраїль, що робить ставки на сильну розвідку, прослуховування, радіоперехоплення, разом з оснащенням сучасним ударним озброєнням в середньому витрачає на ЗС (близько 176 тис. осіб) 14 млрд дол. щорічно».

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Январь 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31