Авторизація

» » » Нардеп Дубіль: Держава, яка не платить за охорону здоров’я, втрачає потенціал розвитку економіки

Нардеп Дубіль: Держава, яка не платить за охорону здоров’я, втрачає потенціал розвитку економіки

Нардеп Дубіль: Держава, яка не платить за охорону здоров’я, втрачає потенціал розвитку економіки
Низькі витрати на охорону здоров’я з часом призводять до значного підвищення витрат на соцзахист через смерть людей у працездатному віці, зростання кількості пенсіонерів відносно працюючого населення та ранню інвалідизацію.
Про це у своєму блозі написав народний депутат України з фракції «Батьківщина», член парламентського Комітету з питань бюджету Валерій Дубіль.
За переможними лозунгами про боротьбу з корупцією у системі охорони здоров’я стоїть ще більша афера – скорочення під зовнішнім впливом витрат на охорону здоров’я, вважає нардеп. У результаті, пише він, українці не мають якісної медицини, і населення скорочується.
Нардеп зауважив, що після Революції Гідності Україна мала наблизитися до прагнень країн ЄС у розвитку України. Проте, проаналізувавши проект бюджету на 2019 рік, він дійшов до висновку, що в Україні здоров’я і розвиток людського капіталу не є серед пріоритетних.
За словами Валерія Дубіля, логіка під час формуванні бюджету країн ЄС така: чим більше витрачати грошей на охорону здоров’я, тим менше витрат йде на соціальний захист. В Україні ж все навпаки. Через 27-річне недофінансування медицини держава змушена витрачатися на соціальний захист більше, ніж нові члени ЄС, і ситуацію, з огляду на бюджет-2019, ніхто не збирається змінювати.
«Рівень витрат на охорону здоров’я у нас значно нижчий, ніж у нових країнах ЄС – 3,1% ВВП у проекті бюджету України на 2019 рік проти 5,5-6%, та ще й постійно зменшується – за останні три роки – з 3,6 до 3,1%», – пише він.
«Низькі витрати на охорону здоров’я з часом призводять до значного підвищення витрат на соціальний захист через смерть людей у працездатному віці, зростання кількості пенсіонерів відносно працюючого населення та ранню інвалідизацію», – застеріг Валерій Дубіль.
З огляду на такі дії, йдеться у блозі нардепа, держава щороку втрачає близько 5 млн років потенційного життя, відповідно обсяг недовиробленого національного продукту становить від 143,8 до 222,8 млрд гривень у рік.
«І це – прямі витрати нашої економіки вже зараз, як результат незадовільного стану фінансування сфери охорони здоров’я в минулому», – написав він.
Крім прямих економічних витрат, держава, яка не платить за охорону здоров’я, втрачає потенціал розвитку своєї економіки. Адже вже зараз загальні видатки на соціальний захист у нашій країні наближаються до 15% від ВВП, при цьому країна може забезпечити ці категорії тільки на грані зубожіння. Всі ці витрати, через податки, лягають тягарем на бізнес і стають одним із суттєвих факторів, які зменшують інвестиційну привабливість України перед потенційними інвесторами.
Валерій Дубіль переконаний, що подолати всі ці проблеми реально.
«Ми можемо забезпечити необхідний рівень фінансування охорони здоров’я, і при цьому значно не підвищувати фінансове навантаження на бюджет та податковий тиск на бізнес. Для цього ми разом з Олександрою Кужель та іншими депутатами вже подали законопроект № 9163 «Про фінансування охорони здоров’я та загальнообов’язкове медичне страхування в Україні». Сподіваюсь, вже найближчим часом депутати відповідально поставляться до голосування і українці нарешті зможуть отримувати вчасну, безперервну і якісну медичну допомогу безоплатно», – резюмував депутат.
Нагадаємо, виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун заявила, що медичне страхування має стати невіддільною частиною системи охорони здоров’я України. Для того, щоб воно запрацювало, в Україні будують нові механізми роботи медичної системи.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Январь 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31