Авторизація

» » » Статус добровольців хочуть врегулювати: у Раді зареєстровано аж три законопроекти

Статус добровольців хочуть врегулювати: у Раді зареєстровано аж три законопроекти

Статус добровольців хочуть врегулювати: у Раді зареєстровано аж три законопроекти
Питання надання офіційного статусу вже неодноразово ставало предметом довгих і запеклих дискусій. Їхній наслідок – відсутність узгодженої позиції серед представників влади та бійців підрозділів замість чіткого законодавства.
На сьогодні у Верховній Раді зареєстровано три законопроекти, якими пропонується врегулювати питання визначення офіційного статусу бійців, які захищали Україну у складі добровольчих батальйонів.
Як пише «Українське право», у підкомітеті з питань взаємодії з громадянським суспільством Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції відбувся круглий стіл на тему «Надання бійцям-добровольцям України всеукраїнського статусу».
В обговореннях Офіс Омбудсмена представляв представник Уповноваженого у справах захисту прав військовослужбовців Олег Трохименко. Також у заході взяли участь народні депутати, представники Держслужби у справах ветеранів та учасників АТО, Міноборони України, Служби безпеки України, полку «Азов» Міністерства внутрішніх справ України, члени Добровольчих формувань ДУК «Правий сектор», бійці вже розформованих підрозділів «Свята Марія» та «Шахтарськ», а також активісти та волонтери ГО «Юридична сотня» та «Доброволець».
Основний предмет дискусії – законодавче врегулювання надання статусу учасників бойових дій громадянам, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції та відсічі збройної агресії Російської Федерації саме у складі добровольчих формувань, які в подальшому не увійшли до складу Збройних сил України або інших, утворених відповідно до законів України, військових формувань та правоохоронних органів.
Так, автори законопроекту №8227 пропонують обмежити період для набуття відповідного статусу датою набрання чинності Закону України від 07.04.2015 №291 «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо статусу осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України (22.06.2015).
Утім, представник Офісу Омбудсмена вважає цю законодавчу ініціативу неприйнятною, адже вона зачіпає права українців.
«Такий підхід до врегулювання цього болючого питання для патріотів держави, які у лавах добровольчих формувань зі зброєю в руках першими стали на захист територіальної цілісності і незалежності України, є неприпустимим, тому що цим самим не буде дотримано рівність права громадян на отримання статусу учасника бойових дій за фактом самої їхньої участі в антитерористичній операції та відсічі збройній агресії Російської Федерації», – наголосив у своєму виступі Олег Трохименко.
Водночас Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денисова у зверненнях на адресу Комітету у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників АТО та людей з інвалідністю завжди наголошувала, що «цілі та завдання законопроекту, визначені її авторами, можуть бути досягнуті і без встановлення будь-яких обмежень у часі шляхом вилучення умови щодо обов’язкового включення добровольчих формувань до складу суб’єктів, які безпосередньо здійснюють боротьбу з тероризмом».
Видання зазначає, що альтернативні законопроекти № 8227-1 та № 8227-2 не мають обмежень у часі.
Окрім іншого, представники громадських об’єднань, які надають юридичну підтримку бійцям добровольчих формувань у отриманні статусу учасника бойових дій, заявили про необхідність спрощення процедури документального підтвердження їх участі у бойових діях. Пропозиція була підтримана учасниками круглого столу та має знайти документальне відображення у законодавстві.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Январь 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31