Науковець з університету Джона Гопкінса розшифрував мету антиукраїнських санкцій Кремля
ZIK
Я погоджуюсь з
правилами сайту та
політикою приватностіРосія не може напряму дістати США й сильні європейські країни, тож намагається дестабілізувати партнерів, у яких менше потужності, зокрема й Україну.
Про це в ефірі програми
«Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив науковий співробітник Центру з питань трансатлантичних відносин при Університеті Джонса Гопкінса в США Микола Воробйов.
Гість програми, коментуючи підписаний президентом РФ Путіним указ про санкції щодо України, нагадав, що віднині розпочинається офіційний візит до Москви радника Білого дому з питань національної безпеки Джона Болтона, а також заяву президента США Дональда Трампа щодо виходу Штатів із договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності.
«Я думаю, у цій ситуації Україна є об’єктом геополітики. Це є певний меседж для Заходу: санкції, які озвучив Путін, є меседжем, швидше за все, напередодні візиту Болтона до Кремля», – не виключає Микола Воробйов.
Гість програми зауважив, що якихось проблем російський бізнес в Україні не має, навіть навпаки, товарообіг між Україною та РФ, попри війну, зростає, а проросійських політиків у нашій країні ніхто не переслідує. Тому, певен він, ідеться, насамперед, про меседж для Вашингтона.
«Оскільки товарообіг між РФ та Штатами – 1%, тобто Росія не може напряму дістати США і сильні європейські країни, тож намагається дестабілізувати партнерів, у яких менше потужностей. У тому числі й Україну», – вважає Микола Воробйов.
Президент Росії Володимир Путін підписав
указ про спеціальні економічні заходи щодо України. Як зазначається, санкції запроваджують «у відповідь на недружні і такі, що суперечать міжнародному праву дії України, пов’язані з введенням обмежувальних заходів стосовно громадян і юридичних осіб РФ».
Як повідомляли,
радник Білого дому з питань національної безпеки Джон Болтон 22 жовтня розпочинає дводенний офіційний візит до Росії.
Президент США Дональд Трамп заявив про намір
вивести США з Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності. У Кремлі вважають, що вихід США з угоди
зробить світ небезпечнішим.
Міністр закордонних справ України
Павло Клімкін підтримує ініціативу США вийти з Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності (ДРСМД), який підписаний із Росією.
Долучайтесь до нас у Facebook