Авторизація

» » » На Закарпатті буде створена потужна обласна організація Всеукраїнської профспілки адвокатів

На Закарпатті буде створена потужна обласна організація Всеукраїнської профспілки адвокатів

На Закарпатті буде створена потужна обласна організація Всеукраїнської профспілки адвокатів

Голова Ради адвокатів Закарпатської області Олексій Фазекош та голова Всеукраїн­ської професійної спілки адвокатів України Надія Корінна домовились про створення Закарпатського відділення Профспілки адвокатів. Про це стало відомо під час зустрічі 14 жовтня 2018 року в Мукачевському офісі Ради адвокатів Закарпатської області. В обговоренні нюансів співпраці на ниві захисту соціальних, трудових та інших прав адвокатів також взяли участь заступник Закарпатського відділення Спілки адвокатів України Наталя Рябець та очільник Івано-Франківської обласної організації ВПА Олена Помазановська.

Зустріч вийшла продуктивною та ефективною.

Так, Надія Корінна повідомила про стрімкий розвиток профспілки адвокатів, зокрема, наразі ВПА є членом Федерації профспілок України. Буквально напередодні, 12 жовтня під час виїзного засідання Ради адвокатів України був підписаний Меморандум про співпрацю між НААУ та Всеукраїнською профспілкою адвокатів. Сторони виходили з того, що взаємодія двох організацій має значення для розвитку адвокатів і адвокатури України, захисту прав адвокатів, в тому числі, соціальних і культурних, забезпечення верховенства закону, як на місцевому рівнях, так і на міжнародному. Крім того, в рамках Меморандуму сторони обмінюватимуться наявною у їх розпорядженні інформацією з питань, що становлять взаємний інтерес, проводитимуть спільні заходи, спрямовані на зміцнення ролі адвокатів в Україні, виступатимуть співорганізаторами фахових заходів для адвокатів, помічників адвокатів та стажистів адвокатів. Тож логічним продовженням після підписання цього Меморандуму й стало започаткування Закарпатської обласної організації Всеукраїнської профспілки адвокатів.

У свою чергу Олена Помазановська запропонувала, як то кажуть, "дружити домами", тобто разом розбудовувати потужний просвітницький та захисний рух на користь адвокатів у Західній Україні. Тим більше, що напрямками спільної роботи регіональних Рад адвокатів та Профспілки адвокатів може бути визначено сприяння підвищенню правової культури адвокатів; дослідження міжнародного досвіду та розвиток міжнародної співпраці у сфері адвокатської діяльності; здійснення аналізу чинного законодавства як України, так й інших держав, у сферах адвокатської та правозастосовної діяльності; проведення заходів із підвищення кваліфікації тощо.

Пропозицію колег повністю підтримала Наталя Рябець: "Створення регіональної профспілки адвокатів може стати надзвичайно корисним і важливим інструментом у сфері захисту прав адвокатів".

Результати зустрічі підвів Олексій Фазекош, який зазначив наступне: "Зараз багато обговорюють проект нової адвокатської реформи. Я вже неодноразово говорив про те, що проект №9055 є нищівним для української адвокатури. Але якщо ми говоримо про справжню реформу, і нагальні зміни до профільного законодавства, наголошуємо на посиленні захисту прав адвокатів, то я певен, що в такому новому законі мають бути обов’язково прописані й норми щодо Всеукраїнської профспілки адвокатів. Це того, чого зараз адвокати потребують найбільше - щоб адвокатура працювала як незалежний, самодостатній правозахисний інститут. Іншими словами адвокатура має бути захищеною й інституціонально сильною, а без профсоюзу це апріорі є неможливим. Тому Рада адвокатів Закарпатської області буде всіляко спряти профспілковому руху адвокатів на Закарпатті".

Нагадаємо, що основною метою діяльності профспілки адвокатів є представництво та захист професійних, трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки адвокатів у взаємовідносинах з роботодавцями, що зокрема стосується захисту права кожного члена профспілки адвокатів на вільний вибір професії, підвищення життєвого рівня на основі справедливої оплати праці тощо.


Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Май 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031