Авторизація

» » » У рамках реформування реєстраційної служби в Україні вводяться онлайн-сервіси

У рамках реформування реєстраційної служби в Україні вводяться онлайн-сервіси

У рамках реформування реєстраційної служби в Україні вводяться онлайн-сервіси: скориставшись електронною карткою, можна буде оплатити послугу реєстраційної служби й одержати електронний витяг. 

План реформування системи державної реєстрації презентували громадськості в Міністерстві юстиції України 10 березня під час засідання «круглого стола». За словами першого заступник міністра юстиції Наталі Севостьянової, Державна реєстраційна служба є однією з найбільш контактних стосовно громадян — понад 1,5 млн контактів щорічно. Постійні скарги щодо корумпованості, черг і необґрунтованих відмов у здійсненні реєстраційних дій, на жаль, сталі звичними для системи. Побороти корупцію у сфері реєстрації можна тільки відокремивши особу, яка ухвалює рішення, безпосередньо від громадянина, який подає документи в реєстраційну службу. Йдеться про досвід Грузії в системі реєстрації із застосуванням системи фронт-офісу й бек-офису. У фронт-офісі тільки приймаються й обробляються документи, а в бек-офісі приймається рішення про реєстрацію або відмову в такій реєстрації. 

Ідея реформування полягає в тому, щоб позбавити узурпації державною службою окремої функції. «Ми вважаємо, що на сьогоднішній день немає необхідності тільки Міністерству юстиції виконувати цю функцію. Ми маємо намір поступово передавати функцію реєстрації іншим суб'єктам — це й органи місцевого самоврядування, і нотаріуси. Коли буде багато пропозицій на ринку, то будуть усунуті корупційні ризики»,— пояснила Н.Севостьянова.

Перший заступник голови Державної реєстраційної служби Артем Янчук під часзасідання презентував електронні сервіси, які впроваджує Мінюст. Зокрема, це можливість одержати електронний витяг, виписку й електронну довідку в режимі онлайн без візиту в реєстраційний офіс. Можливо буде оплатити онлайн послуги з надання інформації з реєстру. Скориставшись електронною платіжною карткою, яка автоматично засвідчує особистість, громадянин оплачує послугу й одержує електронний витяг.

Також А.Янчук повідомив про інші пілотні проекти, які вже функціонують у рамках реформування реєстраційної служби. Проект «екстериторіальність» стосується Вінницької й Київської областей — громадянин може подати документи незалежно від місця свого знаходження в межах цих областей. Система вже виправдала себе й може бути поширена на території всієї України. Крім того, реалізується проект «модельний офіс» у Харкові, Львові, Дніпропетровську, Чернігові, Києві й Черкасах, у рамках якого опрацьовується система фронт- і бек-офісів.

У рамках реформування реєстраційної служби в Україні вводяться онлайн-сервіси


Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Сентябрь 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930