Авторизація

» » » ЄСПЛ зайняло 5 років для того, щоб підійти до розгляду процедурних аспектів окупації Росією Криму

ЄСПЛ зайняло 5 років для того, щоб підійти до розгляду процедурних аспектів окупації Росією Криму

ЄСПЛ зайняло 5 років для того, щоб підійти до розгляду процедурних аспектів окупації Росією Криму
Європейський суд з прав людини призначив перше процесуальне засідання за позовом України до ЄСПЛ щодо порушення прав людини у Криму і окупації півострова на 27 лютого 2019 року у Стразбурзі.
Про це повідомив заступник міністра юстиції Сергій Петухов під час дискусії в рамках щорічного форуму ялтинської європейської стратегії «Кримська декларація – що далі?», повідомляє Укрінформ.
«Міністерство юстиції подало позов у Європейський суд з прав людини ще перед тим як відбувся так званий референдум. Тобто ми це зробили як тільки отримали новину по те, що там відбувається і про тих озброєних людей, які захоплювали владу. От тільки зараз ми отримали повідомлення офіційне від Європейського суду з прав людини, що у справі по Криму перший розгляд цієї справи призначено в Страсбурзі на 27 лютого 2019 року і це лише причетність, тобто перше процесуальне засідання», – сказав він.
Петухов наголосив, що у ЄСПЛ зайняло «5 років для того, щоб підійти тільки до розгляду процедурних аспектів.
«Тому ми розуміємо, що вся справа розглядатиметься ще довше», – підкреслив він.
Замміністра юстиції також додав, що судові позови України до Європейського суду з прав людини, Міжнародного суду ООН і до Міжнародного кримінального суду є юридичний шлях відновлення територіальної цілісності України.
Як повідомлялось, Палата Європейського суду з прав людини ухвалила рішення про передачу чотирьох міждержавних заяв України проти Росії щодо порушень прав людини в анексованому Криму та на сході України до Великої палати Європейського суду.
1 червня 2017 року міністр юстиції Павло Петренко заявив, що Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) офіційно підтвердив прийняття нашої правової позиції по першій справі Україна проти Росії, пов’язаної з незаконною анексією Криму.
На той час Україна ініціювала 5 справ до ЄСПЛ, перша з них стосується порушення прав людини під час незаконної окупації Криму.
За його словами, документи по першій справі в ЄСПЛ Україна направила 27 березня 2017 року.
Україна у рамках «першої кримської справи» передала до Європейського суду з прав людини хронологію окупації Росією Криму із конкретними іменами тих, хто керував і проводив військову операцію.
10 серпня цього року Україна подала нову міждержавну заяву до Європейського суду з прав людини щодо українських політв’язнів Кремля.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Июнь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930