Авторизація

» » » Черненко про ухвалення Виборчого кодексу: Сюрпризи можуть бути

Черненко про ухвалення Виборчого кодексу: Сюрпризи можуть бути

Черненко про ухвалення Виборчого кодексу: Сюрпризи можуть бути
Черненко про ухвалення Виборчого кодексу: Сюрпризи можуть бути
Вибори в Україні. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Сьогодні є дуже багато політичних спекуляцій навколо проекту Виборчого кодексу, що ускладнюють його прийняття в другому читанні.
Про це 14 вересня у Львові під час публічних обговорень проекту Виборчого кодексу України заявив народний депутат, голова підкомітету Верховної Ради України з питань виборів та референдумів Олександр Черненко, передає кореспондент ІА ZIK.
Він повідомив, що робоча група з підготовки Виборчого кодексу до другого читання на цей час провела 18 засідань. За його словами, стосовно багатьох поправок ідуть серйозні дискусії. Водночас є чимало поправок, які можна назвати «спамом».
«Чи буде Виборчий кодекс прийнятий? У мене немає оптимізму, але разом з тим немає і песимізму. Ви знаєте, ніхто не вірив, що він буде прийнятий у першому читанні. Тоді його ухвалили мінімально необхідною кількістю голосів. Тому сюрпризи можуть бути», – зазначив Олександр Черненко.
Голова відділу програм регіонального співробітництва Венеціанської комісії Ради Європи Сергій Кузнєцов зазначив, що в Україні були випробувані практично всі виборчі системи і проблеми, які були виявлені при цьому, приводять до висновку, що виборче законодавство має бути приведено в єдиний кодекс.
Тому, додав Кузнєцов, Венеціанська комісія вітає проведення регіональних круглих столів, щоб якомога більше фахівців висловилися і подали свої пропозиції до кінцевого документа.
«Головне завдання Кодексу – уніфікувати виборчі процедури», – зазначив своєю чергою президент Інституту виборчого права Юрій Ключковський.
Він застеріг, що за розглядом окремих точкових поправок до проекту кодексу «може загубитися його цілісність».
«Тому існує високий ризик, що акт буде розбалансований», – підкреслив він.
Нагадаємо, відкриваючи дев’яту сесію парламенту восьмого скликання голова ВРУ назвав ключові завдання Ради на осінь, серед них, зокрема, і Виборчий кодекс.
Проект Виборчого кодексу № 3112-1, що передбачає запровадження пропорційної виборчої системи з відкритими партійними списками на парламентських виборах, а також зміну виборчої системи на місцевих виборах, Рада ухвалила 7 листопада 2017 року.
ІА ZIK вже писала детально про новації, які пропонує проект Виборчого кодексу.
Загалом до проекту було подано рекордну кількість поправок – більше як 4400. У Раді створили офіційну робочу групу з підготовки до його розгляду в другому читанні. Станом на початок вересня робоча група опрацювала проект на третину.
Довідка.
Круглий стіл у Львові відбувся в рамках серії регіональних заходів Офісу Ради Європи в Україні (Венеціанська комісія) у співпраці з ГО «Центр соціальних інновацій».

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Июнь 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930