Авторизація

» » » #СТОП9055 – Закарпаття вимагає зупинити недолугу реформу адвокатури!

#СТОП9055 – Закарпаття вимагає зупинити недолугу реформу адвокатури!

#СТОП9055 – Закарпаття вимагає зупинити недолугу реформу адвокатури!12 вересня 2018 року в Ресторані SAVOY міста Мукачево відбулося позачергове розширене засідання Ради адвокатів Закарпатської області.

Під час проведення заходу були вирішені як поточні питання порядку денного, так і обговорені важливі аспекти нової реформи адвокатури, яку пропонують легалізувати шляхом прийняття законопроекту №9055 від 6 вересня 2018 року.
#СТОП9055 – Закарпаття вимагає зупинити недолугу реформу адвокатури!

Голова Ради адвокатів Закарпатської області Олексій Фазекош щиро привітав молодих юристів з тим, що вони вдало склали іспит та отримали свідоцтва на зайняття адвокатською діяльності, висловив надію, що адвокатська сім'я Закарпаття поповнилась новими членами, які підсилять якісний потенціал адвокатури, та зроблять її ще більш ефективною та фаховою. Разом з тим О.Фазекош закликав адвокатів бути пильними й чітко аналізувати все що відбувається у адвокатському житті, бо саме зараз адвокатура знаходиться на своєму Рубіконі.
#СТОП9055 – Закарпаття вимагає зупинити недолугу реформу адвокатури!

Справа в тому, що екстрене засідання Ради адвокатів регіону насамперед було викликане важливими подіями – адвокати знову зазнають багатовекторного наступу на свої права з боку держави. Це чітко ілюструє анонсований напередодні законопроект №9055. Розгляд цього проекту визначений Главою держави як невідкладний. Але за оцінкою багатьох фахівців, зміст проекту не відповідає міжнародним стандартам та демократичним процедурам здійснення реформ, фактично звужує права адвокатів і підриває можливості для захисту людей.
#СТОП9055 – Закарпаття вимагає зупинити недолугу реформу адвокатури!

За словами Олексія Фазекоша, «ситуація дуже тривожна, бо проти адвокатів хочуть посилити відповідальність. І всі ті розмови про додаткові гарантії для захисників – просто для окозамилювання, бо відповідні норми під час другого читання можуть банально зникнути, а от «новели» про відповідальність залишаться за будь-яких умов. Фактично основні зміни торкнуться лише адвокатського самоврядування та звуження прав адвокатів. Натомість, розширене поняття адвокатського запиту знівельоване можливостями відмов у відповідях на ці запити. За зловживання правом на адвокатський запит встановлена відповідальність, хоча запит – це один з основних наших інструментів роботи. До КПК запроваджуються норми, які дозволяють сумніватися слідчому у тому, що у документах адвоката міститься адвокатська таємниця.

Крім того слідчі та прокурори, судді майже на власний розсуд зможуть «встановлювати» інших захисників, аніж тих, з якими у клієнта укладений договір про надання правової допомоги (це ст. 53 КПК). Спеціально для боротьби з адвокатами створено ст. 372-1 КПК».

Члени Ради адвокатів Закарпатської області підтримали свого лідера й рішуче висловились проти прийняття законопроекту у нинішній його редакції.

Більше того, адвокати закликають усіх колег приєднатися до розробки альтернативного проекту, який буде відповідати справжнім потребам адвокатури. Й головне - не мовчати, а активно відстоювати свою позицію!

#СТОП9055! Адвокати Закарпаття нікому не дозволять у тіньовий спосіб повернути адвокатуру під контроль держави!

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Май 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031