Авторизація

» » » Адвокат, член комітету захисту прав адвокатів при НААУ Олег Гарник: Ми будемо мати стільки захисту своїх прав, скільки зможемо їх спільно захистити

Адвокат, член комітету захисту прав адвокатів при НААУ Олег Гарник: Ми будемо мати стільки захисту своїх прав, скільки зможемо їх спільно захистити

Численні випадки порушення прав адвокатів та відсутність надійного захисту з боку правоохоронної системи змусили національні самоврядні органи звернутися до міжнародних інституцій. Про те, чи сприятиме це посиленню гарантій професійного статусу та від кого залежить безпека правників, розповідає адвокат, член комітету захисту прав адвокатів при Національній асоціації адвокатури України Олег ГАРНИК.
«Окремі адвокати не зовсім усвідомлюють різницю між порушенням їхніх процесуальних і професійних прав»
— Деякі адвокати переконані, що їм у разі порушення їхніх прав годі й розраховувати на підтримку держави. А як щодо самоврядних органів? Які дії для захисту адвокатів вчиняють Національна асоціація адвокатів України та Рада адвокатів України?
— НААУ, в тому числі комітет захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності, та РАУ використовують всі засоби для усунення порушень прав адвокатів і недопущення їх у майбутньому. З останніх таких кроків відзначив би, зокрема, що на сайті НААУ розміщено он-лайн-форму, за допомогою якої будь-який адвокат може подати електронне звернення щодо порушення його професійних прав та гарантій, після чого це звернення стає предметом розгляду нашого комітету.
Як приклад злагоджених дій членів комітету можу згадати те, що Генеральна прокуратура відмовилася від намірів допитати адвоката як свідка в кримінальному провадженні. В іншому випадку адвокат, якому Головне слідче управління Служби безпеки України безпідставно оголосило про підозру в скоєнні низки злочинів, після втручання членів комітету був звільнений з-під варти.
— Чому ці дії не приносять очікуваного результату?
— Не можу погодитися з таким формулюванням. Незважаючи на величезний спротив інших інституцій, службових та приватних осіб, випадки ефективного захисту прав адвокатів силами комітету досить поширені.
Втім, окремі адвокати не зовсім усвідомлюють різницю між порушенням їхніх процесуальних і професійних прав, що, у свою чергу, зумовлює їх звернення до НААУ без достатніх на те підстав. Однак асоціація не може заміняти адвоката в його роботі: вона може захищати самого адвоката в розрізі порушення його професійних прав і гарантій.
«НААУ взяла участь у 38-й сесії Ради ООН з прав людини»
— Чи можуть українські адвокати розраховувати на підтримку міжнародних інституцій? Яких?
— З огляду на кругову поруку українських органів державної влади щодо взаємного покриття порушень професійних прав адвокатів наприкінці червня цього року представники НААУ взяли участь у 38-й сесії Ради ООН з прав людини. Так, була проведена зустріч делегації НААУ із представником відділу спеціальних процедур офісу верховного комісара ООН з прав людини Стефано Сенсі.
Під час зустрічі йшлося про погіршення ситуації з дотриманням прав адвокатів в Україні; згадувалися конкретні випадки вбивств адвокатів через їхню професійну діяльність, які не розслідуються, задокументовані факти тиску, залякування, перешкоджання професійній діяльності всупереч закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» та іншим положенням національного законодавства.
— У чому ця підтримка може бути виражена?
— С.Сенсі погодився прибути до України для детальнішого вивчення ситуації. Крім цього, він запропонував підготувати та направити до Ради ООН з прав людини відповідні матеріали для їх попереднього вивчення і передання Уряду України з метою отримання пояснень.
Також налагоджена співпраця між НААУ та Міжнародною комісією юристів — авторитетним органом, який займається, крім іншого, порушенням професійних прав адвокатів.
«Перспективи залежать від позиції адвокатів»
— Чи є країни, адвокати яких зверталися по допомогу до міжнародних інституцій і отримали її?
— Такі країни є. Наприклад, адвокати і правозахисники з Азербайджану, Туреччини, Казахстану після звернення до МКЮ, з якою розпочала співпрацю й НААУ, дістали підтримку, яка допомогла їм подолати труднощі.
— На які перспективи варто сподіватись українським адвокатам?
— Переконаний, що ці перспективи залежать від позиції адвокатів. Приміром, якщо пересічний адвокат не буде займати споглядальну позицію щодо проблем адвокатської спільноти, а візьме посильну участь в їх розв’язанні, то при обмеженні його професійних прав інші адвокати обов’язково прийдуть йому на допомогу.
Що ж стосується адвокатської спільноти загалом, то ми всі разом матимемо стільки захисту своїх прав, скільки зможемо їх спільно захистити.http://zib.com.ua/
Адвокат, член комітету захисту прав адвокатів при НААУ Олег Гарник: Ми будемо мати стільки захисту своїх прав, скільки зможемо їх спільно захистити

Олег Гарник: «Ми матимемо стільки захисту своїх прав, скільки зможемо їх спільно захистити»

Матеріали за темоюЗлочини проти адвокатів не розслідуються, — НААУ

15.08.2018НААУ хоче домовитися з Міжнародним судом ООН про співпрацю

14.08.2018НААУ вимагає реакції влади на систематичні напади на адвокатів

10.08.2018Борг перед адвокатами частково погашено

08.08.2018НААУ звернулася до міжнародних партнерів з приводу руйнування адвокатури

08.08.2018У Апеляційному суді Києва побили адвоката

07.08.2018Нехтування правами адвокатів може призвести до колапсу правової системи

в„–31 (1381), 04.08—10.08.2018Окремі адвокати роблять усе можливе, аби зруйнувати інститут адвокатури, — О.Фазекош

в„–31 (1381), 04.08—10.08.2018Офіс НААУ захопили активісти та зірвали засідання КДКА

02.08.2018НААУ попросила у влади допомоги та захисту

02.08.2018В НААУ заявили про бездіяльність поліції під час провокацій з боку С14

01.08.2018НААУ вимагає спростування заяв Фейгіна, які дискредитують українську адвокатуру

01.08.2018АПУ вимагає розслідувати втручання правоохоронців в діяльність адвоката

31.07.2018У НААУ розглянуть конфлікт між адвокатом та C14

31.07.2018У суді сталася сутичка між С14 та адвокатом (відео)

30.07.2018Адвокати Сербії оголосили про тижневий страйк через вбивство колеги

30.07.2018Адвокати заявили про тиск з боку правоохоронців

19.07.2018САП відкрила провадження проти НАБУ за прослушку адвокатів

18.07.2018Комітет захисту прав адвокатів проведе екстрене засідання

17.07.2018МКЮ попросили промоніторити порушення прав адвокатів в Україні

04.07.2018


Завантажити більше публікацій
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій —

[url=http://zib.com.ua/ua/comments/134074.html]Читати всi
[url=http://zib.com.ua/ua/print/134074.html]
[url=#][/url]

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Август 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031