Авторизація

» » » ВККСУ оголосила конкурси на 78 посад суддів Верховного Суду та 39 посад суддів Вищого антикорупційного суду

ВККСУ оголосила конкурси на 78 посад суддів Верховного Суду та 39 посад суддів Вищого антикорупційного суду

ВККСУ оголосила конкурси на 78 посад суддів Верховного Суду та 39 посад суддів Вищого антикорупційного судуВища кваліфікаційна комісія суддів України 2 серпня 2018 року оголосила конкурси на посади суддів Верховного Суду та Вищого антикорупційного суду.

Конкурс до Касаційних судів Верховного Суду оголошено на 78 посаду, зокрема

до Касаційного адміністративного суду – 26 посад;
до Касаційного цивільного суду – 23 посади;
до Касаційного господарського суду – 16 посад;
до Касаційного кримінального суду – 13 посад.

Таким чином Державна судова адміністрація, з урахуванням навантаження судів різних інстанцій вирішила, що у Верховному Суді має працювати 196 суддів з максимальної кількості 200 суддів, яка передбачена законом.

Конкурс до Вищого антикорупційного суду оголошено на 39 посад, з яких 12 посад суддів апеляційної палати цього суду.

Подання документів триватиме з 8 серпня 2018 року по 14 вересня 2018 року у електронній та паперовій формі.

До участі у конкурсах запрошуються правники, які відповідають кваліфікаційним вимогам до кандидатів і мають намір особисто долучитися до процесів змін у країні. Як і під час першого конкурсу до Верховного Суду, стати суддями найвищого суду країни та антикорупційного суду зможуть судді всіх інстанцій, адвокати та науковці, зокрема:

у конкурсі до Верховного Суду – судді, адвокати, науковці та правники з сукупним стажем на цих посадах від 10 років;

у конкурсі до Вищого антикорупційного суду – судді з 5 річним досвідом, адвокати, науковці та правники із сукупним стажем на цих посадах – 7 років.

З 24 липня 2018 року по 1 серпня 2018 року ВККСУ провела процедуру повідомлення намірів про участь у конкурсах до Верховного Суду та Вищого антикорупційного суду. Ця процедура має інформаційні цілі та не обмежує кандидатів у поданні заяв для участі в конкурсах. За підсумками реєстрації 1624 правника заявили про наміри брати участь у конкурсах, з них 842 – у конкурсі до Верховного Суду, 610 - до Вищого антикорупційного суду та 172 – до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду. Таким чином, наразі наявно майже 13 бажаючих на одне місце у Верховному Суді та 16 бажаючих на місце – у Вищому антикорупційному суді.

«Конкурсні процедури до судів будуть схожі із етапами першого конкурсу до Верховного Суду. Кандидати пройдуть процедуру допуску, спеціальну перевірку, складуть тестування та практичне завдання, а також психологічні тести, співбесіди з психологами та членами ВККС і представниками українських громадських або міжнародних організацій», - зазначив Голова ВККСУ Сергій Козьяков.

Нагадаємо, у межах процедури конкурсу до Вищого антикорупційного суду Комісія вже розпочала роботу над створенням Громадської ради міжнародних експертів, яка має сприяти ВККС у встановленні у кандидатів у судді критеріїв доброчесності та професійної етики. Пропозиції від міжнародних організацій Комісія очікує до 15 серпня 2018 року для того, щоб здійснити відбір найкращих кандидатів.

Як зазначалося, в межах судової реформи, фактично з нуля, з новою структурою та повноваженням сформовано найвищий суд держави – Верховний Суд. З 7 листопада 2016 року по 27 липня 2017 року ВККС провела перший конкурс на зайняття 120 вакантних посад касаційних судів Верховного Суду – по 30 місць у цивільному, господарському, адміністративному та кримінальному. На участь у ньому подали заяви про намір 1436 правників, 846 з них подали документи, за результатами проведення ретельної спеціальної перевірки 653 кандидата допустили до участі у конкурсі, з них 625 – до найважливішого його етапу – кваліфікаційного оцінювання. За результатами відкритого та публічного конкурсу, який отримав схвалення у міжнародної спільноти, в найвищій судовій інстанції працює 115 суддів. Вперше претендувати на посади суддів Верховного Суду змогли адвокати та науковці, які мають 10 років фахового стажу.

7 червня 2018 року Парламент ухвалив закон "Про Вищий антикорупційний суд", а 21 червня - Закон «Про утворення Вищого антикорупційного суду». Положення цих законів дали змогу розпочати процедури, пов’язані зі створенням Вищого антикорупційного суду та проведенням конкурсу на посади суддів. Згідно з законом, з метою сприяння Вищій кваліфікаційній комісії суддів у встановленні відповідності кандидатів на посади суддів Вищого антикорупційного суду критеріям професійної етики, доброчесності, тощо утворюється Громадська рада міжнародних експертів (ГРМЕ) у складі шести членів, які призначаються ВККС виключно на підставі пропозицій міжнародних організацій, з якими Україна співпрацює у сфері запобігання та протидії корупції відповідно до міжнародних договорів.

Прес-служба Комісії

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Август 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31