Авторизація

» » » В Сербії буде встановлено пам’ятник Тарасу Шевченку – домовленості Президентів України та Сербії

В Сербії буде встановлено пам’ятник Тарасу Шевченку – домовленості Президентів України та Сербії
[/i]

«Я  хочу подякувати пану Президенту за дуже важливу річ в питаннях нашої гуманітарної співпраці. Прямо зараз вирішили питання прискорення встановлення пам’ятника видатному українському поету – батькові української нації Тарасу Григоровичу Шевченку в Новому Саді. І я сподіваюсь, що під час наступного візиту ми зможемо спільно з паном Президентом відкрити цей пам’ятник», - повідомив Президент України Петро Порошенко під час спільного брифінгу із Президентом Республіки Сербія в ході офіційного візиту до цієї держави.
В Сербії буде встановлено пам’ятник Тарасу Шевченку – домовленості Президентів України та Сербії

Глава Української держави особливо відзначив, що сьогодні не існує жодних проблем у двосторонніх українсько- сербських відносинах. «Ми рішуче їх знімаємо. Ми рішуче розвиваємо двостороннє співробітництво в економічній, політичній, культурній, гуманітарній і безпековій сферах», - зазначив він.
«Я дуже ціную той внесок, який зробив пан Президент у розвиток наших відносин. Україна і Сербія насправді дуже близькі», - зазначив Петро Порошенко, додавши, що українська і сербська мови також дуже близькі, і він не потребує перекладу, коли говорить зі своїм сербським колегою.
Президент України також підкреслив  важливість для українців якомога більше знати про Сербію: «Це те, що нас зближує. Ми домовилися створити комісію, яка буде вивчати спільні політичні події нашої історії, які будуть робити наші нації ближче одна до одної».
В Сербії буде встановлено пам’ятник Тарасу Шевченку – домовленості Президентів України та Сербії

Петро Порошенко подарував Президенту Сербії книгу «Краткої історії України» виданої сербською мовою, яка «показує наскільки близькі сьогодні народи України та Сербії».
Президент України також висловив задоволення співпрацею в галузі освіти та повідомив, що відповідно до його рішення спільно з рішенням Міністерства освіти виділено низку стипендій для сербських студентів, які бажають навчатися в українських вишах.
«Ця практика відкривається і з боку Сербії. Також виділені перші стипендії для українських студентів, які збираються вивчати сербську мову та навчатися в сербських вищих навчальних закладах. Я думаю, що це буде легкий процес. Думаю, що це буде надзвичайно важливо», - підкреслив Петро Порошенко. Він також  додав, що українсько-сербська співпраця охоплює різні сфери: від державної співпраці, культурної, гуманітарної, медичної, військово-технічної, і завершуючи різними формами міжпарламентського співробітництва.
Глава Української держави подякував за плідну програму його візиту. «Дуже важливо, щоб в наших двосторонніх відносинах було безхмарне небо і була ефективна координація між нами на багатосторонньому рівні», - сказав Президент України та подякував сербському народу та Президенту за гостинність, яка була продемонстрована до української делегації.
В Сербії буде встановлено пам’ятник Тарасу Шевченку – домовленості Президентів України та Сербії

В свою чергу, Президент Сербії наголосив, що його країна  «хотіла б бачити тут якомога більшу кількість українців, підприємців тут, у Сербії і щоб якомога більша кількість наших громадян відвідувала Україну – цю красиву країну». «Бо контакти міжлюдські, контакти між діловими людьми являють собою те, що може надзвичайно разюче збільшити і покращити нашу співпрацю в економіці і культурі», - сказав Александар Вучич.
Він висловив переконання в можливостях покращення сербсько-українського співробітництва. «Відповідно до цього ми вже розпочали переговори, ініціативи. Зокрема, ініціативу щодо відкриття нового, регулярного рейсу у напрямку Белград-Київ. Це справді буде сприяти налагодженню ділової діяльності між Україною та Сербією, між нашими дружніми народами», - повідомив Президент Сербії та додав, що 10134 туристів з України вже відвідали Сербію, а це на 10% більше, ніж минулого року.
«Ми бачимо зростання і віримо, що цей туристичний потік буде і надалі зростати. І ми також хочемо, щоб наші громадяни частіше відвідували Київ», - сказав Александар Вучич.
В Сербії буде встановлено пам’ятник Тарасу Шевченку – домовленості Президентів України та Сербії

Він наголосив, що Сербія і Україна традиційно мають добрі і дружні відносини та констатував двостороннє бажання щодо розширення і політичного діалогу, і економічної співпраці.
«Сербія і Україна не мають відкритих двосторонніх питань, Сербія і Україна одна одну вважають дружніми країнами. Наші мови в слов’янській групі мов дуже подібні», - сказав Президент Сербії.
«Ми віримо, що незабаром в наших містах – Новому Саді, Белграді будуть і пам’ятники відомим українським літераторам. Що також культурна співпраця в різних галузях культури буде просуватися, і спортивна співпраця і також, відповідно, співробітництво в інших галузях», - зауважив він.

Долучайтесь до нас у Facebook, читайте наш канал у Telegram та отримуйте новини прямо у ваш смартфон

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Лютий 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728