Авторизація

» » » Держава, закон і громада - елітарний погляд на глобальні проблеми (форум у Мукачево)

Держава, закон і громада - елітарний погляд на глобальні проблеми (форум у Мукачево)

Держава, закон і громада - елітарний погляд на глобальні проблеми (форум у Мукачево)2 червня 2018 року в місті Мукачево відбувся захід, який став визначальним на шляху побудови правової держави та одним з ключових для створення відповідального громадського суспільства не тільки міста та краю, але й України в цілому.

Цього дня в ресторані «Фердінанд» очільник адвокатів Закарпатської області, відомий громадський діяч Олексій Фазекош зібрав під одним дахом представників ділових та фінансових кіл з усієї України, а також правознавців, адвокатів, фахівців правової сфери, представників громадських організацій та експертів з питань розвитку українського суспільства, міжнародних відносин, блогосфери та інформаційних технологій для того, щоб узгодити свою консолідовану позицію та спільні дії.
Держава, закон і громада - елітарний погляд на глобальні проблеми (форум у Мукачево)

Як влучно відзначив один з учасників круглого столу, «дуже важливо, що серед нас не було «емігрантів». Жоден з нас не планує виїхати звідси, а має бажання зробити життя кращим саме у нас у Мукачеві, Закарпатті, Україні», бо діапазон проблематики був надзвичайно широким – говорили про нагальні потреби АТОшників, про проблеми в законодавстві в сфері економіки, оподаткування та фінансів. Акцентували увагу на підготовці до наступних виборів, на важливості підтримання постійних зв'язків між депутатами, виборцями та їх громадськими організаціями. І багато-багато іншого.
Держава, закон і громада - елітарний погляд на глобальні проблеми (форум у Мукачево)

Вів круглий стіл голова Ради адвокатів Закарпатської області Олексій Фазекош, який доклав максимум зусиль аби провести такий надзвичайно масштабний та корисний для суспільства захід. Серед поважних гостей були також відомий адвокат Лариса Криворучко, екс-голова Закарпатської податкової адміністрації, генерал-лейтенант податкової служби Марта Волощук, почесний консул України в Чехії, заслужений юрист України Ігор Дір, голова обласної асоціації аудиторів Юлія Кілару, перший заступник голови Мукачівської міськрайонної спілки підприємців Ігор Капітан, голова Мукачівської райдержадміністрації Сергій Гайдай та багато інших.

Учасникам форуму надіслав вітальну телеграму президент Спілки адвокатів України, голова Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури України Олександр Дроздов.

Як наголошували виступаючі, роль громадських організацій в процесі державотворення переоцінити важко, адже на базі саме їх діяльності формується громадянське суспільство. Захід мав масштабний характер, до нього було залучено чимало фахових експертів.

Особливу увагу звернули на налаштованість громадських організацій по-справжньому патріотично та відповідально сприяти розвитку України як незалежної у всіх відношеннях, самостійної правової країни.
Держава, закон і громада - елітарний погляд на глобальні проблеми (форум у Мукачево)

Оскільки «будівництво» правової держави апріорі не може бути легким та комфортним, а потребує зусиль і наполегливої щоденної роботи ледь не у всіх сферах діяльності, то присутні ділилися своїми враженнями та досвідом як з максимальним КПД вийти з власної зони комфорту задля досягнення поставленої мети.

Держава, закон і громада - елітарний погляд на глобальні проблеми (форум у Мукачево)Наприклад, саме на постійному, фактично щоденному, виході за межі комфорту задля досягнення успіху розповіла адвокат Лариса Криворучко: «Я вважаю, що суспільству, для того щоб отримати результат, потрібно об’єднуватись. Громадські організації можуть проводити семінари, круглі столи та інші заходи. При чому проводити по всій Україні, аби різномаїття думок та єдність позицій була зрозуміла в кожному регіоні. Тоді нас не зможуть роз’єднувати, нав’язувати насильницьким шляхом, хто і по відношенню до кого є опозиціонером. До речі, цікаве зауваження, за 15 років своєї правозахисної діяльності я зрозуміла, що досить часто, для того, щоб бути опозиційним, достатньо лише неухильно дотримуватись принципу законності та законів України.

Наприклад, мною тривалий час системно апробовується відстоювання принципу законності в Печерському райсуді м. Києва. Цей суд відомий тим, що в ньому розглядаються найбільш резонансні справи, а тому дотримання права і верховенства закону в ньому є дуже важливим. Тим більш дивно, що саме в Печерському суді у незаконний спосіб формуються склад суду при розгляді справ. Я почала залучати до обговорення цієї проблеми громадські організації, професійну спільноту – Національну асоціацію адвокатів, суддівський корпус – і мене почули. В приватному спілкуванні зі мною почали погоджуватись, але зауважуючи при цьому, що я таким чином «ламаю усталену судову практику по всій Україні». Тим не менш, я стверджую: закон в країні повинен бути одним для всіх, як для пересічних громадян, так і суддів».

Згодом під час круглого столу було висловлено ще багато цікавих думок та влучних висловів, і як не дивно – протилежних позицій. Але це призводило не до конфронтацій, а навпаки – до пошуку спільних шляхів, оскільки в Мукачево зібрались однодумці, а не супротивники. Наприклад, під час зустрічі між Радою адвокатів Закарпаття, спілками аудиторів та платників податків та спілкою підприємців, було підписано договір про партнерство та ділове співробітництво.
Держава, закон і громада - елітарний погляд на глобальні проблеми (форум у Мукачево)

І саме за такий патріотичний та фаховий захід гості та учасники семінару неодноразово дякували організатору – Олексію Фазекошу. Всі присутні висловили сподівання, що подібні зустрічі стануть регулярними
Держава, закон і громада - елітарний погляд на глобальні проблеми (форум у Мукачево)
Держава, закон і громада - елітарний погляд на глобальні проблеми (форум у Мукачево)
Держава, закон і громада - елітарний погляд на глобальні проблеми (форум у Мукачево)


Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Май 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031