Авторизація

» » » Зміни до Конституції стосовно кримськотатарського народу потрібні Україні – Президент

Зміни до Конституції стосовно кримськотатарського народу потрібні Україні – Президент
[/i]

Президент Петро Порошенко наголошує, що право кримських татар вільно жити на своїй рідній землі буде обов’язково відновлено. «Я переконаний в неминучості торжества історичної справедливості», - сказав Президент під час виступу на заходах присвячених Дню боротьби за права кримськотатарського народу та Дню пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
«Ми до цього дуже відповідально готуємося. За рік робоча група, створена Конституційною комісією, напрацювала пропозиції щодо змін до розділу Х Конституції України. Вони мають закріпити невід’ємне право кримськотатарського народу як корінного народу України на самовизначення у складі незалежної Української держави. Саме таке право група пропонує визнати джерелом особливого статусу Кримської автономії як невіддільної складової частини єдиної України», - зазначив Петро Порошенко. 
Водночас, Глава держави додав, що залучені експерти, науковці та представники громадськості наголошують, що їхні пропозиції спрямовані на забезпечення рівних прав та свобод всіх громадян України, незалежно від етнічного походження, які проживатимуть у звільненому від російських загарбників українському Криму. «Всі разом вони обиратимуть представницький орган Кримської автономії, який робоча група пропонує назвати Кримською радою», - додав він.
За його словами, особливості обрання депутатів – представників кримськотатарського народу робоча група пропонує визначити окремим Законом України.
«Впевнений, що в українському Криму пануватимуть мир та злагода між різними  етносами – українцями, кримськими татарами, росіянами та іншими. Але у разі виникнення в Криму ситуації, що становить реальну загрозу державному суверенітету чи територіальній цілісності України, члени робочої групи пропонують надати Президентові України право «запроваджувати в Криму особливий режим врядування шляхом призначення спеціального державного урядника з одночасним припиненням відповідних повноважень влади Кримської автономії», - також наголосив Президент.
Петро Порошенко додав: «Помилок минулого ми повторювати не будемо».
«Я очікую, що робоча група остаточно схвалить ці пропозиції, часу було для цього достатньо, і передасть їх найближчим часом на розгляд Конституційної комісії», - зауважив Глава держави.
Президент також зазначив: «Ми всі розуміємо, що дискусія буде непроста. Я не маю жодних ілюзій. Особливо, коли дійде до парламентської зали. Та маємо чітко вже сьогодні сформулювати свою позицію, свою візію на майбутнє, в якому Крим неодмінно повернеться до України».
«Зміни до Конституції стосовно кримськотатарського народу потрібні Україні», - підкреслив Петро Порошенко.
За його словами, для досягнення цієї мети Україною задіяні усі політико-правові дипломатичні механізми, щоб повернути Крим. «І, до речі, із внесенням зазначених змін до Конституції України, ми суттєво посилимося в наших зусиллях по відновленню державного суверенітету України над Кримським півостровом, спираючись, крім всього, на потужний пласт міжнародного права щодо прав корінних народів. Це додасть юридичній позиції України», - підкреслив Президент.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Май 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031